Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon Scena Autorska STUDIO: "Nic z tych rzeczy"

Projekt poetycko-muzyczny "Nic z tych rzeczy"

Autorski recital Sylwii Gawłowskiej

gawlowska

20 października 2017, godz. 19:30

Mała Sala KCK

 

Recital Nic z tych rzeczy to autorski koncept muzyczny ujawniający niecodzienne możliwości interpretacji poezji frontowych, polskich twórców tekstu piosenkowego: Grzegorza Ciechowskiego, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i…Jana Brzechwy. Teksty te, przeplatane są autorskimi piosenkami Sylwii Gawłowskiej i Marka Tercza.

Dwa języki sztuki: język poezji i język muzyki znajdują swoje odbicie w brzmieniu zespołu, który łączy intensywność elektroniki z łagodnością instrumentów akustycznych. Rozmowa instrumentów klawiszowych z perkusjonaliami oraz nieśmiale im towarzysząca gitara stają się w intencji twórców przestrzenią, w której słowo zaznacza swoją obecność w całej swojej bezpośredniości. Słowo, które jest ironią, humorem, ale i refleksją. Słowo, które jest łzą, energią, ale i tęsknotą zarazem. Słowo - za każdym razem inne - opowiada prawdę.
Przekorny, autoironiczny tytuł koncertu Nic z tych rzeczy to okazja to podróży w stronę tych artystów, którzy opowiadają świat za pomocą wierszy ukrytych w piosenkach.


Muzycy:

Piotr "Pedro" Kiliański - instrumenty klawiszowe.
Od wielu lat związany z lubelska sceną reggae i gospel. Zawodowo - realizator dźwięku i producent muzyczny w Teatrze Ludzi Niepełnosprawnych w Lublinie. Współpracuje m.in. z Krzysztofem K.A.S. Ą. Kasowskim, Włodzimierzem Kiniorskim, zespołem Hambawenah, aYarise, Soul Energy oraz Antaba.

 

Piotr "Jackson" Wolski - percussion.

Muzyk, producent muzyczny. Lider formacji TAM-TAM Project. Kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Współpracował m.in. z zespołami: Maanam, Wilki, Stanisław Sojka, Lady Pank, Young Power. Aktualnie współtworzy projekty muzyczne: Kinior Reggae Sound, Tribute to Miles Orchestra, Ulica Piękna.

 

Sylwia Gawłowska - wokal, gitara, teksty.

Autorka tekstów piosenek i poezji, wokalistka, finalistka ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej. Laureatka Świętokrzyskiej Nagrody Kultury (2014). Doktorantka literaturoznawstwa. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z piosenką autorską i muzyką popularną.