Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon Scena Autorska STUDIO: "BALLADA O TĘSKNOCIE"

ballada Koncert zaduszkowy

BALLADA O TĘSKNOCIE

25 listopada 2017, godz. 19:30

Mała Scena KCK

 

Tradycyjnie już, jak co roku w listopadzie, Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert zaduszkowy przygotowany przez Scenę Autorską STUDIO. Tym razem będzie to poetycki obraz pt.: "Ballada o tęsknocie" inspirowana epitafijną twórczością Zofii Nałkowskiej, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza i Jana Twardowskiego, a osadzona wśród pieśni żałobnych i psalmów oraz ballad Jacka Dziubla, który jako autor debiutuje w Scenie Autorskiej, a także Marka Tercza, który całość przygotował.

Na scenie prócz w/w dwóch panów zobaczymy i usłyszymy także: Annę Janicką, Magdalenę Jarek-Matla, Kasię Tercz oraz Pawła Piotrowskiego w roli akompaniatora.

 

Mówi reżyser Marek Tercz:

Ballada o tęsknocie, rzec by się chciało - za tymi co odeszli - to poetycka opowieść o tym, jak nasi bliscy i dalecy zmarli w nas żyją. W naszych gorączkach sennych, w naszych serdecznych myślach rano i wieczorem, w naszych nieustających za nimi tęsknotach, jakby byli nierozłączną cząstką nas, jakby w naszych sercach i krwiobiegu znaleźli sobie mieszkanie, a to że odeszli to tylko jakiś sen, albo ułuda. Może w tym mieści się jedna z największych tajemnic istnienia - że człowiek tak naprawdę dopóty żyje - dopóki o nim pamiętają, a najpiękniejsze jest to, że ci którzy mieszkają w naszej pamięci - tysiące ludzi, gestów, twarzy, postaci, śladów, dzieł, zachwytów, podziwów - nigdy już nas nie opuszczą, nigdy już od nas nie odejdą, bo odchodząc na zawsze, zostają z nami na zawsze. Dlatego całość osadziłem w jedności dwóch światów - cmentarza i serca.

 kup bilet