Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon FIRMAMENT FESTIVAL KIELCE 2017

ff2017 poster Organizatorzy: Fundacja Kultury Wici i Kieleckie Centrum Kultury, oraz Gospodarz festiwalu Miasto Kielce zapraszają 15 i 16 grudnia 2017 r. na 16. edycję festiwalu Firmament. Od 2001 roku pod hasłem nowa muzyka nowe media nieustannie poszukujemy świeżych inspiracji dla odbiorców kultury współczesnej. Kameralna atmosfera, otwarta publiczność i wyjątkowi Artyści sprawiają, że warto w ten grudniowy weekend zasiąść na festiwalowej widowni.

Tegoroczna edycja zapowiada się bowiem bardzo interesująco. Trudno rozpisywać się o muzyce ale na pewno nie zabraknie emocji, indywidualności, nastroju i improwizacji.   Piątkowy koncert rozpocznie o g. 18.00 duet Mirt + Ter. Od lat wspólnie tworzą za pomocą wyobraźni i modularnych syntezatorów analogowych. Intuicyjnie odkrywają w muzycznej przestrzeni nowe drogi zapraszając słuchaczy do wspólnej przygody w analogowej dżungli.

Po przerwie przy fortepianie zasiądzie Sławek Jaskułke - pianista jazzowy, improwizator, kompozytor, a także wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jego solowa twórczość to swoista kontemplacja natury, pełna przestrzeni i improwizacji.  Sobotni wieczór otworzy muzycznie Piotr Dąbrowski – aka PTR1 – płocki muzyk, producent, realizator dźwięku. Skoncentrowany na eksploracji możliwości, jakie daje syntezator modularny, eksperymentuje z technikami dubowymi w stylistykach od ambientu i downtempo, do techno.

W drugiej części usłyszymy koncert Piotra Orzechowskiego, kryjącego się pod pseudonimem Pianohooligan. Niepokorny pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Jego twórczość, stanowiąca syntezę gatunków, wymyka się prostym klasyfikacjom i nie daje zaszufladkować.

 

PROGRAM

15 grudnia 2017 r., g. 18:00 /piątek/

MIRT+TER

SŁAWEK JASKUŁKE

 

16 grudnia 2017 r., g. 18:00 /sobota/

PIOTR DĄBROWSKI PIANOHOOLIGAN

 

Scena kameralna

Kieleckie Centrum Kultury pl. Stanisława Moniuszki 2b, Kielce

Wstęp wolny! Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasie KCK od 4 grudnia 2017 r.

ZAPRASZAMY.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

http://www.firmament.wici.info

https://www.facebook.com/FirmamentFestival

Organizatorzy: Fundacja Kultury Wici i Kieleckie Centrum Kultury  

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Kielce

Patronat Medialny: TVP Kielce, Radio Kielce, mooza.pl, El-Stacja, koncertomania.pl, Wici.Info  

Partnerzy organizacyjni: Baza Zbożowa, Bike Cafe, Kilo Mąki, Ale Szama