Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon WÓDZ

wodz 22 STYCZNIA - 19:00

DUŻA SCENA KCK

 

"Wódz" to widowisko ukazujące najważniejsze chwile w życiu i działalności Józefa Piłsudskiego odtwarzające istotne dla Polski i Józefa Piłsudskiego rozmowy, refleksje, rozterki, diagnozy tak samego Piłsudskiego, jak i bliskich mu osób. Część z w. w. rozmów odtworzona będzie przez aktorów, którzy wcielą się w rolę Piłsudskiego, jego żony, bliskich współpracowników, a także polityków. Część faktów i przełomowych dni tak w życiu Polski, jak Józefa Piłsudskiego ukazana będzie poprzez odtworzenie na ekranach archiwalnych materiałów.

W widowisku zaprezentujemy także najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne.

Ideą przyświecającą autorowi scenariusza było ukazanie Józefa Piłsudskiego w najważniejszych momentach państwa polskiego i walki Piłsudskiego o niepodległość Polski z istotnymi przesłaniami i myślami ważnymi dla współczesnych Polaków. Autor spektaklu skupił się na walce Piłsudskiego o wolną Polskę, o jej kształt po odzyskaniu niepodległości.

W widowisku ukazane zostaną także ważne chwile w życiu Józefa Piłsudskiego związane z Kielcami będące istotnym fragmentem historii Polski.

 

Bilety dostępne w kasie Kieleckiego Centrum Kultury oraz Agencji Artystycznej Kuman Team.

Bilety w cenie: 20, 30 i 40 zł

Kasa KCK: 41 34 38 142