Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon Zakopower & Atom String Quartet

zakopower

11 marca 2018, godz. 18.00

Duża Scena Kieleckiego Centrum Kultury

 

 

Punktem wyjścia do spotkania obu zespołów jest ich wspólny mianownik czyli odwoływanie się do źródła jakim jest kultura ludowa. Muzycy, nie zatrzymując się jedynie na recepcji folkloru, prezentują zestawienie muzyki ludowej, z efektem jego przetworzenia we własnej twórczości jazzowo-klasycznego Atom String Quartet i folkowo-rockowego Zakopower.

Na scenie występują w zasadzie 3 zespoły: Atom String Quartet, Zakopower oraz trzon Zakopower, czyli Kapela Sebastiana Karpiela Bułecki, która wzbogacona chórkiem góralek odpowiada w projekcie właśnie za bezpośrednie odwołania do ludowizny.

Program koncertu bazuje na przekrojowo ujętym repertuarze Zakopower, ale w dużo większym zakresie opiera się na folklorze skalnego Podhala. Utwory zostały rozłożone na czynniki pierwsze i złożone na nowo z Atom String Quartet. Nie brakuje również utworów Atom String Quartet, w których odnajdują się instrumentaliści Zakopower.

Na scenie odbywa się swoisty dialog góralskiej kapeli i jazzowego kwartetu, innym razem akustyczne brzmienie kwartetów równoważy sekcja rytmiczna i gitara. Pojawiają się utwory dobrze znane ale w zaskakujących aranżacjach. Słychać pasterskie instrumenty - dudy podhalańskie czy fujarę słowacką. Jest różnorodnie, a miejscami bardzo zaskakująco. Całości dopełniają mądre teksty, akustyczne brzmienie zespołów, piękne białe głosy góralek, charakterystyczny wokal oraz charyzmatyczne skrzypce Sebastiana.


Bilety w cenie 100 i 120 zł

Informacje i rezerwacje:

Impresariat 41 344 90 54

Kasa 41 343 81 42

kup bilet