Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon CZYTELNIA

PostHeaderIcon „Mamy jeszcze sporo do powiedzenia” – wywiad z Jackiem Polakiem

Jak wyglądała droga Jacka Polaka z mieleckiego chóru do Festiwalu w Jarocinie? Co urzekło Zespół podczas trasy w Chinach oraz jak reagują Azjaci na koncertach? Jaka będzie nadchodząca płyta? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w poniższym zapisie rozmowy z liderem Mr Pollack - grupy, która już 19 kwietnia zagra swój koncert w Klubie "Czerwony Fortepian". Imprezę współorganizuje Kieleckie Centrum Kultury. Zachęcamy do lektury.

mrpollack_scena

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Poprzez siłę słowa..." - Krzysztof Jasiński w rozmowie z Łukaszem Romaniukiem

„Wędrowanie według Stanisława Wyspiańskiego” śmiało można określić jednym z największych przedsięwzięć artystycznych w historii polskiego teatru. Kieleckie Centrum Kultury będzie miało szczęście gościć aktorów Teatru Stu dwukrotnie – 13 i 14 listopada 2015 roku.

W oczekiwaniu na spektakle zachęcamy do lektury zeszłorocznego Łukasza Romaniuka z Dziennika Teatralnego z Dyrektorem Teatru Stu i reżyserem tryptyku, Krzysztofem Jasińskim.

akropolis_02_tomasz_szkodzinski

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Memorial To Miles w mediach

Już po raz czternasty uczciliśmy pamięć największego trębacza w historii muzyki. Jesteśmy dumni i niezmiernie szczęśliwi, że to właśnie na Placu Moniuszki w Kielcach stoi pomnik Mistrza, który podyktował festiwalową tradycję.

Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival aspiruje do bycia świętem miłośników jazzu o zasięgu ogólnopolskim. Cieszą nas zatem liczne telefony z różnych regionów kraju z zapytaniem o możliwość zdobycia wejściówek oraz smsy relacjonujące przebieg kilkugodzinnych tras w kierunku Kieleckiego Centrum Kultury w dniach Festiwalu.

Biorąc pod uwagę powyższe, pragniemy podziękować wszystkim przedstawicielom prasy, redaktorom serwisów internetowych, dziennikarzom radiowym, blogerom, fotografom. Tym związanym i niezwiązanym z nami ustaleniami patronackimi. Fajnie, że chcecie informować Waszych odbiorców o naszych poczynaniach. Dziękujemy!

fot_dariuszskrzyniarz

Więcej…

 

PostHeaderIcon RSQ - Dynamiczny kwartet o międzynarodowej renomie

ROYAL STRING QUARTET               10 kwietnia, Kieleckie Centrum Kultury

Nominowany do prestiżowej nagrody Royal Philharmonic Society – Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznie działających kwartetów smyczkowych na świecie. W swoim repertuarze łączy wybitne dzieła przeszłości i nową muzykę, odważnie przekraczając granice gatunków. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom utworów Beethovena, Szymanowskiego, Szostakowicza, Góreckiego, przyczynia się też do odkrywania mniej znanej w świecie polskiej muzyki, m.in. Zarębskiego, Różyckiego czy Bacewicz. Współpracuje z wybitnymi artystami rozmaitych dziedzin muzyki, śmiało wpisuje się też w świat popkultury. royal-string-quartet-fot-magdalena-heuckel-2013-07-02

Więcej…

 

PostHeaderIcon Najpiękniejsze kolędy świata

1 lutego 2015 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert TERCJI PKARDYJSKIEJ –najlepszej i cieszącej się międzynarodową sławą grupy wokalnej z Ukrainy. Absolwenci Wydziału Dyrygentury Konserwatorium we Lwowie wystąpią w Kielcach z zestawem najpiękniejszych kolęd z całego świata. To z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów koncertowych zespołu.

tercja

Więcej…

 

PostHeaderIcon Instytut Pamięci Narodowej dołączył do grona fundatorów nagród Konkursu „Piszemy z NURTem”

Kilkanaście dni temu zwróciliśmy się do kieleckiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej z prośbą o ufundowanie nagród dla laureatów „Piszemy z NURTem” – konkursu towarzyszącemu XX edycji Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Mieliśmy nadzieję, że zdobędziemy kilka publikacji, które będziemy mogli rozdzielić między najbardziej aktywnych uczestników konkursu. W zeszły czwartek zadzwonił dr Ryszard Śmietanka – Kruszelnicki i zaprosił nas po odbiór nagród.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Miles, masz wiadomość" - Wyłoniliśmy zwycięzców!

Drodzy uczestnicy konkursu „Miles, masz wiadomość”!

Dziękujemy. Chylimy czoła przed każdym z Was. Zaskoczyliście nas swą kreatywnością i niekonwencjonalnymi pomysłami. Jesteśmy Waszymi dłużnikami.

mmw_logo4 mmw_logo4

Pomimo szczerych chęci wyróżnienia każdego z Was, możemy uhonorować jedynie trzy zgłoszenia. Razem z przedstawicielami Sklepu z Muzyką „Fan” oraz Dionizym Piątkowskim z Ery Jazzu wypunktowaliśmy w odosobnieniu każdą nadesłaną pracę. Zsumowane oceny pozwoliły wyłonić zwycięzców. 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Przystanek Inny Świat. Na marginesie przygotowań do premiery spektaklu Sceny Autorskiej „Studio”. Rozmowa z reżyserem na temat realnego surrealizmu bez wielkich słów.

Nie pierwszy raz, z należną postanowionemu sobie zadaniu rozwagą i pokorą próbuję zmierzyć się z tematyką obozową, czyli czymś co mnie na dzień dobry przerasta i przeraża, jest z gruntu dalekie i niepojęte, ale co mnie jednocześnie w niespotykany gdzie indziej sposób porusza, mobilizuje i uruchamia, prowokując niechybne wyobrażenie swojej tamże realnej obecności.

Może to kompleks dzieci chowu powojennego wobec doświadczeń pokolenia rodziców?

Nie wiem.

Więcej…