Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon Działalność Kieleckiego Centrum Kultury

Kieleckie Centrum Kultury to reprezentacyjna placówka kulturalna Kielc i województwa świętokrzyskiego. Jest organizatorem wielu przedsięwzięć o zasięgu ponadregionalnym oraz międzynarodowym To placówka o niezmiernie szerokim profilu artystycznym, umożliwiająca oglądanie wielkich widowisk teatralnych, operowych, musicalowych, baletowych w pełnej oprawie scenicznej. Każdego roku organizuje kilkaset wydarzeń artystycznych, w roku 2012 odbyło się ich 225.

Oprócz projektów jednorazowych realizuje z dużym sukcesem również przedsięwzięcia cykliczne.

Od paru lat z rozmachem kontynuuje (po śmierci profesora Rosińskiego) Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi.

Kolejnym olbrzymim projektem jest Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Konkurs, przyciągający do Kielc projektantów z Polski i zagranicy, z każdą kolejna edycją zyskuje na rozgłosie i splendorze.

Od 1995 roku KCK jest organizatorem Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. To jeden z trzech największych festiwali filmów dokumentalnych w Polsce. Pokazom filmowym towarzyszą wernisaże, panele dyskusyjne, spotkania z reżyserami.

Organizowany w okolicach rocznicy śmierci Milesa Davisa Festiwal Jazzowy Memorial to Miles to jedna z ważniejszych imprez jazzowych w Polsce.  

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Życie jest piękne" cieszy się ogromnym zainteresowaniem amatorów i mistrzów sztuki fotografii. Prace napływają z różnych stron kraju oraz zza zagranicy. Każdego roku powstaje kolekcjonerski kalendarz, złożony z nagrodzonych prac, są one także prezentowane na głównej elewacji Kieleckiego Centrum Kultury.

Kieleckie Centrum Kultury jako pierwsza instytucja w Polsce podpisało umowę z Royal Opera House na transmisje oper i baletów na żywo z Londynu.

Instytucja kultury prowadzi stałą działalność skierowaną do młodzieży - Scenę Autorską Studio, której opiekunem jest Marek Tercz. Wspierany jest również amatorski ruch teatralny poprzez działalność Teatru Pegaz.

W 2004 roku powstała w KCK Galeria Sztuki Współczesnej Winda. Galeria w krótkim czasie zdobyła rynek sztuki i stałych widzów. Są w niej prezentowane prace najwybitniejszych twórców współczesnego malarstwa polskiego.