Wydarzenia cykliczne

nagroda

Kieleckie Centrum Kultury otrzymało dnia 4.02.2013 nagrodę "NAGRODA MIASTA KIELCE za 2012 r."

Nagrodę wręczył Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski i Przewodniczący Rady Miasta Kielce Tomasz Bogucki.

Jesteśmy z tej nagrody bardzo dumni!

Uwaga

PostHeaderIcon Wnętrza

KIELECKIE CENTRUM KULTURY - WNĘTRZA

KIELECKIE CENTRUM KULTURY - sceny, wnętrza

Potężna sylwetka gmachu głównego Kieleckiego Centrum Kultury mocno zaznacza swoją obecność w śródmieściu Kielc. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 15,697 tys.m2. Odległość między najniższym a najwyższym punktem w tym gmachu wynosi 38 metrów. Budynek KCK składa się z trzech samodzielnych sektorów, z których każdy ma swoje funkcje. W sektorze A znajdują się pomieszczenia administracyjne. Sektor B to duża scena z główną widownią, reprezentacyjnym foyer, pomieszczenia do indywidualnych prób muzyków, garderoby. W sektorze C mieści się Sala Kameralna im. I. i T. Byrskich ze swoim zapleczem oraz garderoby dla aktorów. Oprócz tej części nadziemnej budynek ma część podziemną, sięgająca 8 metrów głębokości, w której mieści się aparatura techniczna, umożliwiająca jego wszechstronną eksploatację. 

mala_scMała scena miała początkowo służyć spektaklom eksperymentalnym. Teraz jest to scena służąca do realizacji małych form. Widownia (203 miejsca), otacza tę scenę z trzech stron. Daje to ogromne możliwości inscenizacyjne, wykorzystywane przy prezentacji przedstawień teatralnych, koncertów, recitali, spotkań autorskich, seansów filmowych i innych imprez.

sala2Imponujące rozmiary ma duża scena (czwarta pod względem wielkości scena w Polsce) - blisko 520m2. W jej skład wchodzą dwie sceny obrotowe: jedna o średnicy 15 metrów, a druga o średnicy 5,5 metra. Najwyższy punkt na stropie technicznym sięga 24 metrów, a pod sceną na głębokość 8 metrów znajdują się urządzenia techniczne, mechanizmy scen obrotowych, napędy itp. Scena została wyposażona w stalową kurtynę, kurtynę tłumiącą i ozdobną. Fosa orkiestry mieści 74 muzyków. Na głównej widowni znajduje się 714 miejsc. Konwencjonalną salę widowiskową zastąpiła tutaj panoramiczna widownia wachlarzowa. scenaZ każdego miejsca jest blisko do sceny, widoczność jest doskonała i panują jednolite warunki akustyczne. Kabiny akustyczne i oświetleniowe zostały wyposażone w sprzęt nowej generacji: sprzęt nagłośnieniowy SYSTEM LINE ARRAY EAW, miksery akustyczne firmy Yamaha, sprzęt oświetleniowy inteligentny Mac Martin, Robe. Strand Lighting. Ludwig Pani, z mikserem oświetleniowym firmy Compulite - VECTOR ULTRA VIOLET. Scena wyposażona jest standardowo w ekran panoramiczny do projekcji przedniej. Szczegółowe informacje techniczne można uzyskać w załączniku 2 i 3 Regulaminu Organizacji Imprez w zakładce "Obiekt".

 

Okazały gmach główny umożliwia oglądanie wielkich widowisk teatralnych, musicalowych, operowych, baletowych itp.