Wydarzenia cykliczne

nagroda

Kieleckie Centrum Kultury otrzymało dnia 4.02.2013 nagrodę "NAGRODA MIASTA KIELCE za 2012 r."

Nagrodę wręczył Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski i Przewodniczący Rady Miasta Kielce Tomasz Bogucki.

Jesteśmy z tej nagrody bardzo dumni!

Uwaga
Kalendarz wydarzeń help
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj
ANIMA MUNDI: POLISH CAMERATA
Niedziela, 22. kwiecień 2012, 17:00

 

camerata Serdecznie zapraszamy na koncert POLISH CAMERATA.

Koncert odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17.00 w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.


Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe wydało zezwolenie na wjazd do Klasztoru na Świętym Krzyżu w dniu 22 kwietnia 2012, gdzie odbędzie się koncert w ramach XXIII Międzynarodowego Festriwalu Muzyki Organowej i Sakralnej ANIMA MUNDI


STOWARZYSZENIE ORKIESTRY KAMERALNEJ

 

POLISH CAMERATA
Orkiestra Kameralna Polish Camerata

 


Program:

 • W. A. Mozart - Kyrie d-moll KV 341
 • W. A. Mozart - Wielka Msza c-moll KV 427
 • KYRIE
 • GLORIA
 • Laudamus te
 • Gratias agimus tibi
 • Domine Deus
 • Qui tollis
 • Quoniam
 • Jesu Christe - Cum Sancto spiritu
 • CREDO
 • Et incarnatus est
 • SANCTUS
 • BENEDICTUS

 

 

 

 

Monika Blandyna Mych - sopran
mmych (Wystąpi w nagłym zastępstwie za chorą p. Martę Boberską)
MONIKA BLANDYNA MYCH Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończyła w 2003 roku, w klasie prof. Bożeny Betley. Jeszcze w czasie studiów brała udział w licznych kursach wokalnych u takich sław jak m.in. Alberto Zedda, Teresa Żylis-Gara, Denyce Graves czy Helena Łazarska. Ma w repertuarze liczne pieśni i arie od Haendla do Pucciniego oraz wiele pozycji muzyki oratoryjno-kantatowej Bacha, Pergolesiego, Haydna, Mozarta, Beethovena, Debussyego, Orffa, Szymanowski. Wzięła udział w nagraniu płyty z muzyką Franciszka Lessla i Karola Kurpińskiego wydanej przez Acte Prealable nominowanej do Fryderyków 2000. Koncertowała w kraju i zagranicą: Belgia, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Chile, Stany Zjednoczone. Śpiewała m.in. z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Słupskiej, Podlaskiej, Zabrzańskiej i Poznańskiej. Brała również udział w festiwalach muzycznych w Polsce: Nałęczów, Kudowa Zdrój, Świdnica i w Chile – Frutillar. Spektakle zagraniczne: - Ukraina, Kijów - "Ça ira" Roger Waters (2007) - prapremiera światowa Poznań (2006) - Niemcy, Bamberg - "Aurora" E.T.A. Hoffman (2008) - Hiszpania, Barcelona Gran Teatre del Liceu - "Król Roger" Karola Szymanowskiego (2009) Od 2004 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracuje również z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie.

 

Urszula Kryger - mezzosopran
Jest absolwentką klasy fortepianu (1988) i śpiewu solowego (1992) Akademii Muzycznej w Łodzi. Studia wokalne kontynuowała następnie pod kierunkiem Andrzeja Orłowicza w Kopenhadze. Do jej największych sukcesów należą zwycięstwa VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. J. Brahmsa w Hamburgu (1994) oraz na 43 Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium (1994). Odtąd jej karierze towarzyszy niesłabnące zainteresowanie melomanów i krytyki. W 1995 roku wystąpiła w La Scali z recitalem pieśni F. Chopina. Rok później z wielkim sukcesem debiutowała na scenie Semper Oper w Dreźnie w operze Kopciuszek G. Rossiniego w partii Angeliny. Publiczność polska i wielu krajów świata ma okazję często podziwiać jej kreacje w dziełach oratoryjnych wykonywanych pod batutą tak znakomitych mistrzów, jak: J. Krenz, J. Semkow, R. Frühbeck de Burgos, Sir C. Davis. Dokonała nagrań dla rozgłośni radiowych w Polsce, Francji, Niemczech i Szwajcarii oraz płytowych dla Decca, Hyperion, CPO, DUX. Jej nagrania zostały trzykrotnie nagrodzone nagrodami Fryderyków w 2001, 2002 i 2004 roku. W styczniu 2006 artystka została wyróżniona nagrodą Fundacji im. K. Szymanowskiego za przemyślane i wysoce artystyczne interpretacje pieśni tegoż kompozytora.

 

Piotr Kusiewicz - tenor
Jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów muzyków i pedagogów śpiewu. Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Gdańsku uzyskując dyplom w klasie fortepianu prof. Z. Śliwińskiego (1977) oraz dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. J. Szymańskiego (1980). W 1978 roku otrzymał I Nagrodę i dwa wyróżnienia na XIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antonina Dworzaka w Karlovych Varach. Artysta występuje na estradach koncertowych oraz scenach operowych w Polsce i na świecie. Śpiewał we wszystkich filharmoniach i teatrach w kraju, oraz Alte - Oper we Frankfurcie n/Menem, w Théâtre des Champs - Élysées w Paryżu, w filharmoniach: Berlińskiej, Monachijskiej, Kolońskiej, w Palais des Beaux Arts w Brukseli, Royal Festival Hall w Londynie, w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Gewandhaus w Lipsku, Musikverein w Wiedniu, w Montrealu, Mediolanie, Sztokholmie, Moskwie oraz w Jerozolimie, Seulu, Tokio i na Gwadelupie. W swoim repertuarze posiada 137 dzieł oratoryjnych, opery Haendla, Monteverdiego, Moniuszki, Donizettiego, Rimskiego-Korsakowa. Jest profesorem zwyczajnym śpiewu i kierownikiem Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Czesław Gałka - bas
Ukończył studia wokalne pod kierunkiem prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej w Akademii Muzycznej w Katowicach w roku 1984. Jest laureatem wyróżnień i nagród ogólnopolskich konkursów wokalnych. Zdobył m.in. I miejsce na Konkursie im. J. Kiepury w Krynicy (1983) oraz II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalistyki Operowej w Bytomiu (1984). W 1981 r. brał udział w Festiwalu Feste Medicee we Florencji i ukończył kurs interpretacji muzyki oratoryjnej w klasie prof. Pekka Saalomy w Bayreuth, a w 1982 r. kurs wokalny w klasie prof. Pawła Lisicjana w Weimarze. W tym samym roku zadebiutował w partii Zbigniewa w Strasznym dworze S. Moniuszki na scenie Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu, której był solistą w latach 1983-1985.
Od października 1985 r. jest solistą Opery Narodowej w Warszawie. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji (pieśni S. Moniuszki, M. Karłowicza, R. Schumanna i F. Schuberta. Występuje także na estradach polskich filharmonii, wykonując partie basowe repertuaru muzyki oratoryjnej.

 

Zespół Wokalny all’ Antico
Zespół Wokalny all’ Antico powstał w 1987 roku. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki wokalnej renesansu i baroku nie stroniąc także od wielkich form oratoryjnych - stąd też kreacje dzieł J. S. Bacha, W. A. Mozarta czy J. Haydna. Na prestiżowych konkursach międzynarodowych zespół uzyskał nagrody: I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Horbach w Niemczech (1992); II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Wokalnych w Claveland w Wielkiej Brytanii (1990) oraz nagrody specjalne na Międzynarodowych Konkursach Wokalnych w Międzyzdrojach (1988) i Legnicy Cantat (1990).

 

Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA
Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA powstała w 1990 roku z inicjatywy wybitnego polskiego wiolonczelisty i pedagoga prof. St. Firleja. Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi i kadry dydaktycznej tej uczelni. Wysoki poziom artystyczny zespołu zapewnił orkiestrze koncerty na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Orkiestra odbyła kilka większych tournee koncertowych m. in. w Hiszpanii w 1992 r., Niemczech i Francji w 1994 r. Zespół posiada w swym repertuarze dzieła muzyczne okresu baroku, klasycyzmu, romantyzmu, nie stroniąc także od muzyki współczesnej. Doskonali swe umiejętności w oparci o współczesną wiedzę muzykologiczną (traktaty muzykologiczne i przekazy rękopiśmienne). Od 2001 r. zespołem kieruje Marek Głowacki. Dokonała nagrań dla TVN i PWSTFiTv Instytucja kultury - Zasłużony dla Kultury Polskiej.

 

Marek Głowacki - dyrygent
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi (fortepian) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (dyrygentura symfoniczna). Brał udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. dr h.c. H. Rillinga wraz z Międzynarodową Orkiestrą Akademii Bachowskich w latach 1993, 1996, 1998. Od roku 1999 ściśle współpracuje z zespołem wokalnym all’ Antico, stąd też kreacje wykonawcze wielkich dzieł muzyki oratoryjnej baroku i klasycyzmu. Współpracował z takimi solistami jak: M. Fedorova, E. Indijć, M. Boberska, U. Kryger, P. Kusiewicz, R. Minkiewicz, Cz. Gałka, J. Frekstein, R. Tesarowicz, K. Jakowicz, P. Pławner czy T. Chmielewski. Jest inicjatorem powstania Stowarzyszenia Orkiestry Kameralnej Polish Camerata i dyrektorem orkiestry. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora, a w 2011 habilitował się w dziedzinie artystycznej - dyrygentura. Jest adiunktem UJK w Kielcach. Zasłużony dla Kultury Polskiej.

 

Wróć

JEvents v2.0.11 Stable   Copyright © 2006-2011