ScrollToTop

Festiwal Form Dokumentalnych NURT

19
Listopad, 2018
@

 

Cykliczne

POKAZY KONKURSOWE I WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

 

19 LISTOPADA

POKAZ I – DUŻA SCENA

9:00-12:00

SZLAKI PRAWDY

1. „ARTUR GROTTGER. KUCIE KOS”

REŻ. MAREK BRODZKI

PRODUCENT: WYTWÓRNIA FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH

Inscenizowana impresja dokumentalna, uzupełniająca wiedzę o przedstawionym przez wybitnego polskiego malarza wydarzeniu historycznym (w bardzo pouczającym cyklu warszawskiej WFDiF).

 

2. „ROZKAZ 00485 – SZLAKIEM PRAWDY”

REŻ. RADOSŁAW PORAJ – RÓŻECKI

PRODUCENT: PORAJ MEDIA, OŚRODEK PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ

Weryfikujący historyczną wiedzę przeciętnego Polaka dokument, uwzględniający wszystkie nowe odkrycia o ważnych wydarzeniach w życiu narodu na przykładzie II wojny światowej.

 

3. „PRZERWANA MISJA”

REŻ. PETRO ALEKSOWSKI

PRODUCENT: AMITALL AGENCJA FILMOWA

Przerażająca skutkami całkowitej znieczulicy państwowych organizacji notacja filmowa losów ( czytaj : codziennego bytowania) inwalidów wojennych najmłodszej polskiej generacji , której przedstawiciele utracili swe zdrowie w walkach w Afganistanie.

 

4. „DIABELNE SZCZĘŚCIE (LIKIERNIK)”

REŻ. MACIEJ DANCEWICZ

PRODUCENT: GRUPA FILMOWA, TELEWIZJA POLSA S.A.

Dokumentalne odkrycie życiowych pierwowzorów literackich bohaterów, utrwalonych w literaturze o czynach polskiego wojennego <pokolenia Kolumbów>.

 

5. „CZARNOBÓG”

REŻ. GRZEGORZ PAPRZYCKI

PRODUCENT: WYDZIAŁ RADIA I TELEWIZJI UŚ

Odważna penetracja dokumentalna duszy młodego ukraińskiego pokolenia, odsłaniająca nie tylko korzenie , ale – przede wszystkim – siłę odradzającego się na naszych oczach , a bardzo niebezpiecznego dla Polski i Europy, agresywnego nacjonalizmu .

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 12:00 – 13:00

 

POKAZ II – DUŻA SCENA

13:00-15:00

SPOJRZENIA

6. „PLEWIŃSKI, SPOJRZENIA”

REŻ. KATARZYNA KOTULA, MACIEJ DŹWIGAJ, PAULINA IBEK

PRODUCENT: TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO,

TVP S.A. O/KRAKÓW

Prawdziwy i pełny, dzięki wszechstronnemu oglądowi, portret znanego i uznanego krakowskiego fotografika, dokończony po śmierci jego filmowej prawodawczyni jego filmowego wizerunku przez jej syna, współautora filmu.

 

7. „NIESKOŃCZONOŚĆ JEST NA 50 METRACH”

REŻ. DANIEL ŚWIATŁY

PRODUCENT: FUNDACJA LOW LIGHT FILM

Reportażowa impresja o <marzeniach> wyznawców i fanatyków starej „dobrej” fotografii – wbrew współczesnym modom – wiernych jej technologii.

 

8. “12 CALI”

REŻ. WOJCIECH GOSTOMCZYK

PRODUCENT: STUDIO FILMOWE METRAGE

Filmowa rejestracja dokonań fotograficznej grupy twórczej , korzystającej z niepowtarzalnej atmosfery wiejskiego domostwa, w którym – od lat – <teatralne dziwy> wyczarowuje poszukująca grupa Teatru „Cinema” z jeleniogórskich Michałowic.

 

9. “ARCHIKOSMOS”

REŻ. MARCIN ZASADA, MARCIN NOWAK

PRODUCENT: ANNA NOWAK, SERWIS INTERNETOWY GDZIEWYJECHAC.PL

Zaskakujące odkrycie ścisłych zależności pereł katowickiej architektury ze światowymi doświadczeniami podboju Kosmosu

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 15:00 – 16:00

 

POKAZ III – MAŁA SCENA

17:00 -20:00

NASZE ARTYSTYCZNE DROGI

10. “MÓJ NIEMANDSLAND”

REŻ. WOJCIECH KRÓLIKOWSKI

PRODUCENT: TVP S.A. O/KATOWICE

Porażające <życiową prawdą> ludzkiej egzystencji wyznanie oryginalnego kreatora <bajek> dla dzieci i dorosłych, wybitnego niemieckiego malarza i pisarza, którego korzenie nieposkromionej wyobraźni ukształtowała bieda polskiego Śląska.

 

11. „ISTNIENIA SENS UKŁADAM. KRAKOWSKIE PORTRETY LITERACKIE – LESZEK ALEKSANDER MOCZULSKI.

REŻ. EWA ŚWIĘS – KUCYBAŁA

PRODUCENT: BIBLIOTEKA KRAKÓW, TVP S.A. O/KRAKÓW

Filmowy konterfekt zmarłego niedawno krakowskiego poety, którego <nie-salonowa > twórczość zdominowała nie tylko repertuar „Skaldów”, ale i bezpardonowo <wtargnęła> na polską scenę rewolucyjnego teatru polskiego przełomu lat 60-tych i 70-tych, a w następnych dekadach <zagościła> na stałe w nawach kościelnych świątyń.

 

12. „POETA PISZE SOBĄ – JÓZEF BARAN”

REŻ. MARIA GUZY

PRODUCENT: BIBLIOTEKA KRAKÓW, TVP S.A. O/KRAKÓW

Szkic do portretu jednego z najwybitniejszych współczesnych poetów, manifestującego nieprzerwanie swoją wyobraźniową siłę <przypisania> do rodzinnego krajobrazu małopolskiej wsi , do której powraca stale i psychicznie, i fizycznie.

 

13. „MODLITWA WIECZORNA – LESZEK ELEKTOROWICZ”

REŻ. TOMASZ KAMIŃSKI

PRODUCENT: BIBLIOTEKA KRAKÓW, TVP S.A. O/KRAKÓW

Oryginalna filmowa sylwetka krakowskiego intelektualisty: poety i znakomitego tłumacza, docierająca dzięki trafnemu kluczowi wizualnych skojarzeń do <duszy> wrażliwego człowieka, którego nieprzerwanie kształtuje ciekawy .ale i trudny dla przetrwania, czas współczesności.

 

14. „RIDAN”

REŻ. KRZYSZTOF RIDAN, GRZEGORZ ZARICZNY

PRODUCENT: LUNAFILM KRZYSZTOF RIDAN

Ciekawy filmowy hommage dla oryginalnego i walczącego o <prawdę dokumentalnego przekazu> twórcy, którego kontynuatorem jest współautor portretu ojca – jego syn.

 

15. „DROGA”

REŻ. JANUSZ GAWRYLUK

PRODUCENT: BELSAT TV

Pełen trudnej historycznej prawdy portret polskiej stacji telewizyjnej, walczącej o rozwój wolnościowej świadomości białoruskiego społeczeństwa.

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 20:00 – 21:00

 

20 LISTOPADA

POKAZ IV – DUŻA SCENA

9:00 – 12:00

POWRACAJĄCE FALE

16. „POWRACAJĄCA FALA”

REŻ. MICHAŁ WIRASZKO

PRODUCENT: SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA POZNAŃSKA WYTWÓRNIA FILMOWA

Rewelacyjna, bo wykorzystująca upływ czasu, dokumentacyjna re-interpretacja tak ważnego i istotnego artystyczno-społecznego zjawiska sprzed lat. Muzyczny festiwal w Jarocinie bowiem – stając się kiedyś zaczynem rewolucyjnych przemian wrażliwości kilku polskich pokoleń, dziś – wobec zdrady tych młodzieńczych ideałów – pozostaje dla nich jedynie… wyrzutem sumienia.

 

17. „DZIWNY ROK 1968”

REŻ. GRZEGORZ SIECZKOWSKI

PRODUCENT: TVP HISTORIA

Pouczająca próba filmowej syntezy polskiego roku 1968 rozpoczęta i zakończona noworocznym toastem I sekretarza KC PZPR – tow. Władysława Gomułki z dobrym , z perspektywy lat napisanym, obiektywnym komentarzem ważnych i tragicznych zarazem wydarzeń

 

18. „AS”

REŻ. DOROTA PETRUS, BOGDAN LĘCZNAR

PRODUCENT: TVP KULTURA

Godna naśladowania sylwetka Solidarnościowego <niepokornego> rewolucjonisty z „Solidarności Walczącej”, który po roku 1989 potrafił włączyć się twórczo w tryby mechanizmu ożywczej transformacji kraju.

 

19. „ŚPIEWNIK PRAW CZŁOWIEKA”

REŻ. LESZEK STAROŃ

PRODUCENT: IPN KRAKÓW

Filmowa „dokumentacja” jednej z twórczych twarzy znakomitego krakowskiego rysownika – Adama Macedońskiego, który budując międzynarodowy festiwal piosenkarski odnalazł możliwość bardzo skutecznego propagowania zakazanego przez komunistyczny reżim „śpiewnika praw człowieka”.

 

20. „ZNAK”

REŻ. KAZIMIERZ J. BIHUN

PRODUCENT: KAZIMIERZ J. BIHUN

Rejestracja dokumentalna wyznania ratującego studentów – uczestników marcowej manifestacji księdza z Kościoła Mariackiego w Krakowie. Profetyczny charakter tego wspomnienia potwierdził dopiero termin śmierci Jana Pawła II.

 

21. „DNI PRZEMIANY”

REŻ. TOMASZ JURKIEWICZ

PRODUCENT: STUDIO FILMOWE KALEJDOSKOP

Reportaż z całego procesu przyjęcia egzotycznych gości przez społeczność jednej z podkrakowskich wsi jako ekumeniczny przykład postępowania w postaci przełamywania wszelkich religijnych i społecznych barier w czasie katolickich Dni Młodzieży całego naszego globu.

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 12:00 – 13:00

 

POKAZ V – DUŻA SCENA

13:00 – 15:00

BARIERY

22. „POKONYWAĆ BARIERY”

REŻ. DARIUSZ DEBERNY

PRODUCENT: TVP S.A. O/OPOLE

Budujące filmowe exemplum pokonywania trudności w bardzo zwyczajnym czasie bytowania w niepełnosprawności w trudzie codzienności życia.

 

23. „BIEGIEM PRZEZ ŚWIAT”

REŻ. JAKUB TRZASKA

PRODUCENT: TVP S.A. O/OPOLE

Rejestracja życiowej aktywności dwójki maratończyków” z wyboru”, pochłaniających w sportowym trudzie setki kilometrów egzotycznych miejsc na całym świecie.

 

24. „SYNEK NA KRAWĘDZI”

REŻ. KAMIL KASTELIK

PRODUCENT: TVP S.A. O/KATOWICE

Reportażowa rejestracja ekstremalnej aktywności ambitnego młodzieńca, który w pasji „przekraczania barier”, pokonuje bez zabezpieczenia niedostępne nawet w wyobraźni ryzykowne wysokości przemysłowych obiektów Śląska.

 

25. „WÓZEK MNIE NIE OGRANICZA”

REŻ. IWONA TOKARSKA

PRODUCENT: TVP S.A. O/OPOLE

Filmowa etiuda o wyczynach rajdowego kierowcy, który – mimo swojej niesprawności po wypadku – nie tylko nie rezygnuje z dawnej sportowej pasji, ale poprzez swoją <sprawność> kontynuuje pasmo swoich sukcesów.

 

26. „MÓW MI RICO”

REŻ. SZYMON PIEGZA

PRODUCENT: SZYMON PIEGZA

Mini-reportaż o „wiekowym” piłkarzu, którego ekspresywny <monolog wewnętrzny> tłumaczy jasno efekty jego – „niezniszczalnej” w czasie – fizycznej sprawności.

 

27. „BLIND FOOTBALL”

REŻ. MACIEJ BAŁAMUT

PRODUCENT: MACIEJ BAŁAMUT

Zadziwiający swoją <egzotyką niemożliwości> reportaż o polskiej zbiorowości niewidomych… piłkarzy, odnoszących sukcesy międzynarodowe w swoim środowisku ludzi <upośledzonych>.

 

28. „ROBERT LEWANDOWSKI. DROGA NA SZCZYT”

REŻ. RADOSŁAW PRZYBYSZ, SYLWIA MICHAŁOWSKA

PRODUCENT: TVP S.A.

Skierowany zarówno do sportowej młodzieży, jak i rzesz <bezrefleksyjnych> kibiców, prawdziwy, bo pełen wzlotów i upadków, obraz kariery naszej narodowej chluby, jaką jest z pewnością dzisiaj – Robert Lewandowski.

 

29. „PIŁKA NOŻNA I GANGSTERZY”

REŻ. SZYMON JADCZAK

PRODUCENT: TVN SUPERWIZJER

Odbierający nam całkowicie zadowolenie zarówno z uprawiania sportu, jak i jemu kibicowania, dobrze zdokumentowany reportaż śledczy o korupcji w polskiej piłce nożnej, opanowanej w znacznej mierze przez gangi „kiboli” (czytaj: gangsterów i przestępców).

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 15:00 – 16:00

 

POKAZ VI – MAŁA SCENA

17:00 – 19:00

VATER CZY PONTIFEX

30. „VATER”

REŻ. KRZYSZTOF MAĆKOWSKI

PRODUCENT: FUNDACJA PROMOCJI KULTURY „URWANY FILM”

Poruszające brakiem refleksji i uczucia wyznanie życiowe „poczciwego Niemca” zakochanego w ojcu syna wojennego przestępcy nazistowskiego – szefa dwóch szczególnie represjonowanych okręgów GG: krakowskiego i lwowskiego –dr Ottona Wachtera zderzone z faktami , przypominanymi przez historyków polskich i ukraińskich.

 

31. „LOSY PRZEMYSKICH ŻYDÓW”

REŻ. TOMASZ MACHAJ

PRODUCENT: TOMASZ MACHAJ

Przerażający ogromem ludobójczej zbrodni filmowy „obrachunek” z hitlerowską zagładą przemyskiego środowiska polskich Żydów.

 

32. „PONTIFEX”

REŻ. BEATA HYŻY – CZOŁPIŃSKA

PRODUCENT: TVP S.A. O/OPOLE

Potrzebny bardzo dla zrozumienia potrzeby sąsiedzkiej współegzystencji narodów wzruszający portret polskiego patrioty – Ślązaka – arcybiskupa opolskiego – ks. Alfonsa Nossola

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 19:00 – 20:00

 

20:15 – MAŁA SCENA

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU

POKAZ SPECJALNY – FILMOWA PREMIERA

FILM „AMATORZY” – REŻ. GABRIELA PICHLER

Witamy w Lafors – małej, szwedzkiej społeczności, która rozpaczliwie potrzebuje nowego startu. Nadzieja na zmianę pojawia się, gdy niemiecki supermarket Suerbilly zaczyna rozważać rozpoczęcie działalności w tym regionie. 500 nowych miejsc pracy może zmienić wszystko! Musse z lokalnej administracji ma przygotować reklamę, która będzie promować niewielkie miasteczko. Jednak dwie z nastoletnich mieszkanek – Aida i Dana biorą sprawy oraz telefony w swoje ręce, by dać szansę tym, którzy nie są mile widziani w reklamie. Rozpoczyna się batalia o to, kto ma prawo opowiedzieć historię Lafors.

Nagrody:

Festiwal w Gothenburgu 2018, Dragon Awards dla najlepszego filmu nordyckiego

Festiwal w Gothenburgu 2018, Angelos Prize

 

21 LISTOPADA

POKAZ VII – DUŻA SCENA

9:00 – 12:00

WOŁANIE DO MARZEŃ

33. „KAMIENICA”

REŻ. MAŁGORZATA GWIAZDA-ELMERYCH

PRODUCENT: MAŁGORZATA GWIAZDA – ELMERYCH

Prawie socjologiczny obraz filmowy „zakazanej” dzielnicy współczesnego Szczecina , ukazujący siłę nieformalnych więzów międzyludzkich.

 

34. „Z GŁĘBOKOŚCI WOŁAM DO CIEBIE”

REŻ. GABRIELA MRUSZCZAK

PRODUCENT: FORUM ROZWOJU INICJATYW LOKALNYCH

Wstrząsający, choć bardzo optymistyczny w swym humanizmie, wizerunek społeczności „ludzi bezdomnych”, potrzebujących podstawowej pomocy lekarskiej w unikatowym <przytułku medycznym> Krakowa.

 

35. „IDEALNE MIASTO AUSCHWITZ”

REŻ. GRAŻYNA CZERMIŃSKA

PRODUCENT: TVP S.A.

Przywołany z przepastnych archiwów III Rzeszy perfidny w swojej germańskiej <solidności>, i na szczęście nie zrealizowany urbanistyczny plan miasta Oświęcim, otaczającego obóz śmierci Auschwitz.

 

36. „ZA KRATĄ SĄ ZIELONE DRZEWA”

REŻ. MAGDALENA I RAFAŁ KOŁODZIEJCZYKOWIE

PRODUCENT: TELEWIZJA REGIONALNA STOWARZYSZENIE EUROPEJSKIE

Poruszający naszą szczęśliwą wyobraźnię <zjadaczy pokojowego chleba> obraz marzeń więźniarek obozu koncentracyjnego, których nadzieją staje się możliwość rozkoszy oddechu pośród otaczającej obóz przyrody.

 

37. „FYRTEL MARZEŃ”

REŻ. WOJCIECH STOBBA

PRODUCENT: TVP S.A. O/GDAŃSK

Reportaż społeczny, podkreślający wagę inicjatyw, mobilizujących najbliższe środowiska sąsiadów, zawsze spragnionych szansy własnego rozwoju – na przykładzie gdańskiej, bardzo skutecznej, choć bardzo prywatnej inspiracji dwóch młodych nowych lokatorek-artystek i zawodu, i z powołania.

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 12:00 – 13:00

 

POKAZ VIII – DUŻA SCENA

13:00 – 15:00

LUDZIE SKAŁY

38. „KOBIETA SKAŁA”

REŻ. MONIKA MELEŃ

PRODUCENT: SORN STUDIO DLA TVP POLONIA

Portretowy szkic <mocnej kobiety>, dziś sędziwej Amerykanki spod wulkanu, który – co jakiś czas – uporczywie odwiedza, zachowując rekord wyjścia na tę górę , a kiedyś – nieletniej polsko-żydowskiej więźniarki niemieckich obozów koncentracyjnych.

 

39. „BASIULA CZYLI… DOROTA”

REŻ. MARTA WĘGIEL

PRODUCENT: TVP S.A. O/KRAKÓW

Na wpół <rodzinny> portret filmowy znanej krakowskiej pisarki Doroty Terakowskiej, łączącej kobiecy wdzięk z siłą non-konformistycznego charakteru.

 

40. „MISJONARKA”

REŻ. INKA BOGUCKA

PRODUCENT: 1B FILM INKA BOGUCKA DLA TVP S.A. EXPRESS REPORTERÓW

Reportażowe wspomnienie osobowości bardzo młodej polskiej misjonarki, której męczeńska śmierć przypomina o wartości poświęcenia swego życia dla ludzi i idei.

 

41. „MEANDERTALCZYK”

REŻ. ALICJA GRZECHOWIAK

PRODUCENT: TVP S.A. O/BIAŁYSTOK

Filmowa biografia człowieka znad Biebrzy, przeżywającego swe barwne życie w absolutnej zgodzie z …Naturą.

 

42. „OSTATNI JUNAK”

REŻ. MIKOŁAJ JANIK

PRODUCENT: MIKOŁAJ JANIK

Filmowy <rys> portretu <silnego człowieka>, którego siłę „niezłomnej (wobec przeciwieństw losu) postawy symbolizuje jego motocykl o <nieprzeciętnej> (kiedyś) mocy.

 

43. „CZŁOWIEK ORKIESTRA”

REŻ. ALEKSANDRA KIERETA

PRODUCENT: TVP S.A. O/OPOLE

Reportaż z tezą, że twórczego powołania nie jest w stanie osłabić nawet najcięższa fizyczna praca drwala, a każde marzenie (w tym wypadku: kompozycja muzyki do opowieści o samym sobie) może zostać zrealizowane (jak w przypadku tego reportażu).

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 15:00 – 16:00

 

POKAZ IX – MAŁA SCENA

17:00 – 20:00

DOBRE ZMIANY

44. „MIASTO KOBIET”

REŻ. WITOLD SZYMCZYK

PRODUCENT: PISF WARSZAWA, WFD ŁÓDŹ

<Ostry> w swej publicystycznej wymowie reportaż o transformacji ustrojowej odrodzonej Polski ,ukazujący tragiczne losy pozbawionych pracy łódzkich włókniarek.

 

45. „PGR – OBRAZY”

REŻ. JOANNA WARECHA

PRODUCENT: KAMEROVI SP. Z O.O.

Szokujące reporterskie zderzenie” podróży sentymentalnej” autorki do miejsca swego urodzenia i jego PGR-owskiego rodowodu, nakazującego weryfikację procesu, którego opłakane skutki” dzikiej prywatyzacji” przełomu lat 80.tych i 90.tych ubiegłego stulecia, zakłócają do dziś sen nie tylko polskiej wsi.

 

46. „DOBRA ZMIANA”

REŻ. KONRAD SZOŁAJSKI

PRODUCENT: ZK STUDIO

Odważna, bo nawiązująca bezpośrednio do największych osiągnięć polskiej powojennej szkoły dokumentu, próba bezstronnej filmowej relacji postaw i poglądów dwóch kobiet, zdecydowanie stojących po dwóch stronach politycznej barykady.

 

DYSKUSJA Z REALIZATORAMI: 20:00 – 21:00

 

22 LISTOPADA – MAŁA SCENA

MARATON FILMOWY

„CHOCIAŻ ODESZLI – ICH FILMY ZOSTAŁY”

Filmowe wspomnienie twórców, których formy dokumentalne prezentowane były na dotychczasowych NURT-ach, a których niestety nie ma już między nami.

Wyszukane w archiwach perełki, filmy, które stały się klasyką a także i te, które zostały niesłusznie nieco zapomniane – wszystkie zebrane razem stanowią historię polskiego kina.

Pokaz otworzy i zamknie KRZYSZTOF MIKLASZEWSKI – pomysłodawca i prawodawca Festiwalu, który z każdym z przedstawionych autorów był prawdziwie zaprzyjaźniony

 

23 LISTOPADA

10 :00 – 12:00 – MAŁA SCENA

WARSZTATY FILMOWE W KRZYSZTOFEM MIKLASZEWSKIM

W ramach corocznych WARSZTATÓW FILMOWYCH , w których prowadzący je dla kieleckiej młodzieży reż. KRZYSZTOF MIKLASZEWSKI, spróbuje przedstawić i przedyskutować problem:

JAK SIĘ ROBI FILM…JUBILEUSZOWY?

na przykładzie własnego dokumentu „ A TO…KIELCE …WŁAŚNIE”

próbującego przedstawić bardzo ciekawą i równie skomplikowaną historię kieleckiego Teatru im. Żeromskiego

 

12:00 – 14:00 – MAŁA SCENA

ŚWIATOWE ODKRYCIA MARII MALATYŃSKIEJ

„NIEDŹWIEDŹ. WŁADCA GÓR” – REŻ. KRYSTIAN MATYSEK

“Niedźwiedź władca gór” to subtelny, a przy tym nie pozbawiony dramatyzmu obraz Krystiana Matyska, odważnie nakręcony i zręcznie wyreżyserowany. Opowieść o niedźwiedzich brunatnych, zamieszkujących także w polskiej części Karpat to wynik ponad trzydziestu miesięcy pracy zespołu. Film potrzebny i jasny w przekazie. Wciąż – wbrew pozorom – niewiele wiemy o tym rzadkim gatunku drapieżnika, wytępionego w całej niemal Europie i kryjącego się praktycznie wyłącznie we wschodnich i północnych górach Europy. Spora dawka wiedzy o zwyczajach i trybie życia niedźwiedzi, podglądanych przez ekipę przez całe dwa lata, w różnych miejscach i w różnych warunkach. Jeszcze jeden dowód na to, że w skromniejszych warunkach jesteśmy w stanie kręcić filmy przyrodnicze na poziomie nie odstającym od potęg światowych przodujących w gatunku, takich jak Wielka Brytania, Australia czy Kanada. Piękne zdjęcia, piękny dźwięk, piękna muzyka skomponowana przez Bartka Gliniaka.

 

19:00 – MAŁA SCENA

– GALA FINAŁOWA

– WRĘCZENIE NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ

 

BILETY NA POKAZY KONKURSOWE: 5 ZŁ POKAZ

25 ZŁOTY KARNET FESTIWALOWY

NA WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE ORAZ GALĘ FINAŁOWĄ – WSTĘP WOLNY

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.