ScrollToTop

FILMOWE FERIE - „W NURCIE ŻYCIA, W NURCIE HISTORII”

19
Luty, 2018
całodniowy

 

Inne Scena Kameralna KCK

KIELECKIE CENTRUM KULTURY

ZAPRASZA NA

FILMOWE FERIE – „W NURCIE ŻYCIA, W NURCIE HISTORII”

 

Cztery filmowe pokazy, osiem różnych historii.

Przeplatać się w nich będzie historia i współczesność, uśmiech i wzruszenie. Jak to w życiu – wszystko się miesza, płynie raz wolniej, raz szybciej. Czasem wspominamy bohaterskie czyny, czasem rozbawi nas jakiś kabareciarz. Pochylimy się nad losem bezdomnego, albo będziemy podziwiać piłkarskie wyczyny. I z wszystkich tych splotów może płynąć dla nas NAUKA. Nawet w Ferie.

Bo NURT życia jest fascynujący! Warto się zanurzyć.

 

19 LUTEGO – GODZ. 13:00

MOJE ŻYCIE JEST KOLOROWE

pokaz filmów

 

„MOI ROLLINGSTONSI” – REŻ. JAN SOSIŃSKI

13 kwietnia 1967 r. 17 – letnia Ola przeżyła coś, co zmieniło jej życie. Była w gronie szczęśliwców, którym udało się dostać na warszawski koncert The Rolling Stones, pierwszy, jaki zespół zagrał za żelazną kurtyną. To ona rzuciła na scenę czerwone goździki, dzięki którym stała się częścią legendy tego koncertu. 29 – letni wówczas fotograf Marek Karewicz był przewodnikiem i tłumaczem Rolling Stonesów w czasie ich pobytu w Polsce. W pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia pani Aleksandra i pan Marek spotykają się ponownie i rozmawiają zarówno o swoich wspomnieniach jaki i o tym, jak ten wyjątkowy koncert wpłynął na ich dalsze losy.

 

„TAKI TROCHĘ CHORY” – REŻ. MONIKA SKRZYPCZAK

Opowieść o Jacku, który ze swoją ciężką chorobą – stwardnieniem rozsianym postanowił walczyć… śmiechem. Jacek opisuje swoją sytuację, dzieli się doświadczeniami i swoim życiem w sposób prześmieszny, a wszystko to przed szeroką publicznością w formie stand-upu.

MAŁA SCENA KCK

 

 

19 LUTEGO – GODZ. 18:00

W ŻYCIU SIĘ NIE PODDAM

pokaz filmów

 

„MÓW MI RICO” – REŻ. SZYMON PIEGZA

Ryszard Rico Kacysz to według Polskiego Związku Piłki Nożnej najstarszy czynnie grający piłkarz w Polsce. Śmierć żony sprawiła, że boisko stało się dla niego najważniejszą odskocznią od problemów życia codziennego. W młodości marzył o występach w kadrze Reprezentacji Polski, teraz marzy jedynie, by móc jak najdłużej wychodzić na boisko.

 

„SŁOŃ JAKI JEST” – REŻ WALDEMAR WIŚNIEWSKI

Pan Grzegorz z łódzkiego zoo jest najstarszym w Polsce opiekunem słoni, zaś 50 – letnia słonica Magda, którą się zajmuje od 38 lat, jest najstarszym słoniem w polskich ogrodach zoologicznych.

Łączy ich specyficzna więź, którą widać już po krótkiej obserwacji. Pan Grzegorz doskonale zna zwyczaje Magdy, jej ulubione przysmaki i czynności pielęgnacyjne. Pięknie z nią rozmawia, ona odpowiada mu na swój specyficzny sposób. Komunikują się perfekcyjnie poprzez system komend oraz mowę ciała; można powiedzieć, że są w dużej zażyłości. Znają się od tylu lat, że można powiedzieć o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem oraz o człowieku, który całe swoje życie zawodowe związał z jednym zwierzęciem i jednym ogrodem zoologicznym.

MAŁA SCENA KCK

 

 

21 LUTEGO – GODZ. 13:00

PAMIĘTAJ O ŻYCIU

pokaz filmów

 

„SKAZANY NA NIEPAMIĘĆ” –REŻ. AGNIESZKA NIEMIEC

Bohaterem dokumentu jest nieżyjący Jacek Żaba. Nowohucianin, rocznik 63. Zapomniany więzień polityczny, ofiara represji politycznych stanu wojennego. Skazany za sabotaż w krakowskiej zajezdni autobusowej (za czynienie przygotowań do zamachu terrorystycznego). W PRL zaszczuty na śmierć…

 

„ZIEMIA BEZDOMNYCH” – REŻ. MARCIN JANOS-KRAWCZYK

Film dokumentalny poświęcony ludziom bezdomnym, którzy od 2006 roku przy pensjonacie św. Łazarza w Ursusie budują jacht pełnomorski. Celem ich pracy jest ukończenie jachtu pełnomorskiego i wypłynięcie w półtoraroczny rejs dookoła świata. Ideę zaszczepił w nich kamilianin Ojciec Bogusław Paleczny, który zmarł w 2009 roku. Misja trwa, bezdomni wraz z kapitanem realizują wspólne marzenie, nie tylko po to aby przełamać stereotyp bezdomności, ale przede wszystkim by pomóc samym sobie.

MAŁA SCENA KCK

 

 

21 LUTEGO – GODZ. 18:00

NAUKA Z ŻYCIA

pokaz filmów

 

„NAUKA”- REŻ. EMI BUCHWALD

Wielokrotnie nagradzany dokument pokazujący paradoksy nauczania szkolnego. Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej starają się zrozumieć i wraz z rodzicami interpretować wiersz Juliana Tuwima pt.: “Nauka”.

 

„ZACHEUSZ” – REŻ. PIOTR BUCZAK, PAWEŁ PUTON

Obraz opowiada o niezwykłych losach Zacheusza Pawlaka, harcerza, działacza konspiracyjnego, więźnia Majdanka, lekarza i społecznika, autora wstrząsającej książki „Przeżyłem”, opisującej okrucieństwa niemieckich obozów koncentracyjnych.

MAŁA SCENA KCK

 

WSTĘP WOLNY

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.