ScrollToTop

JAROMIR NOHAVICA - KONCERT

07
Październik, 2018

 

Sezon artystyczny jesień 2018

KIELECKIE CENTRUM KULTURY

ZAPRASZA

JAROMIR NOHAVICA – KONCERT

7 PAŹDZIERNIKA – 19:00

DUŻA SCENA KCK

UWAGA! KONCERT PRZEZNACZONY JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB POWYŻEJ 15-GO ROKU ŻYCIA!

 

JAROMIR NOHAVICA – ARTYSTA WYJĄTKOWY!

Jego piosenki mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni.

Zasłynął na początku piosenką Lásko, voníš deštěm (Miłości, pachniesz deszczem) dla Marii Rottrovej. Dopiero od 1982 roku, namówiony przez przyjaciół, zaczął sam wykonywać swoje utwory. Od tej pory stał się popularnym wykonawcą, a od lat 90 jest stale w czołówce najpopularniejszych czeskich pieśniarzy.

Poza Czechami i Słowacją ogromną popularnością cieszy się również w Polsce, gdzie koncertuje od 1997 roku. Twórczość Nohavicy, mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim, przesiąknięta jest również polskimi akcentami. Artysta swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.

Na początku 2013 roku jego utwór Minulost (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni. W październiku 2013 Nohavica został uhonorowany nagrodą Diament Trójki. Obecnie triumfy święci jego najnowsza płyta “Poruba”.

Jest to nazwa ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany. W Porubie miało również miejsce jego pierwsze, publiczne wystąpienie na festiwalu Folkowa Karuzela. Teksty na nowym albumie przywołują te wspomnienia i bardzo trafnie opisują ówczesną rzeczywistość.

Komentowane z wielkim wyczuciem i lekkością niezmienne, zweryfikowane przez czas prawdy i doświadczenia okazują się po latach wciąż aktualne i dojmujące.

Zapraszamy do świata Jaromira Nohavicy – świata, gdzie tekst ma jeszcze znaczenie a muzyka pozwala wznosić się wysoko, ponad dachy Ostrawy, Pragi, Kielc, ponad dachy całego świata…
Warto czasem tak spojrzeć i warto przeżyć z nami ten jedyny w swoim rodzaju koncert!

 

Bilety w cenie: 120 zł; 100 zł

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.