ScrollToTop

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion

02
Czerwiec, 2018

 

Cykliczne

„Bo piękno na to jest, by zachwycało” – pisał Cyprian Kamil Norwid. A po co są Bestie? By niszczyć i dławić to co piękne czy by pięknu ulegać? A może – by razem stanowiły rodzaj równowagi, bez której nie da się żyć?

Jak sądzicie? Czy skoro jest Piękna, to musi pojawić się też i Bestia?

Tak właśnie brzmi temat tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION: „PIĘKNA I BESTIA”.

Schemat wydaje się prosty, przed nami od razu pojawiają się Bella i Bestia, Quasimodo i Esmeralda, piękne dziewczyny i przerażające wampiry. Ale Wy, Kochani Projektanci, potraficie jak nikt łamać schematy, schodzić z utartych ścieżek, wskazywać nowe ciągi skojarzeń.

Czy Piękno zawsze ubiera się w cudowną, zwiewną sukienkę? Czy Bestię ubrać można w przepyszny garnitur z najlepszych tkanin? I jak w ogóle pokazać to, co zachwyca i to, co przeraża? Skoro ideały i wzorce urody zmieniają się z czasem – to czy jest w Pięknie coś ponadczasowego? I czy każdą Bestię może odmienić prawdziwy pocałunek? Pytań jest tak wiele… Wierzymy, że Wasze odpowiedzi wprawią nas w najwyższy zachwyt, że spróbujecie sięgnąć do samej tajemnicy piękna. Czy stanowi go linia sukienki, detal przy pantofelku czy biały welon? Wiemy, że macie też odwagę, by zajrzeć w głębiny nocy i w swoich projektach naszkicować kontury tego, co może być złe… Niech Wasza Piękna pokaże nam świat pełen niebiańskich zachwytów, niech Wasza Bestia pokaże nam obraz przerażających otchłani. A może nie ma PIĘKNEJ i nie ma BESTII?

Jest tylko człowiek. Wszak w każdym z nas drzemie Mr Hyde.

Na zgłoszenia czekamy do 14 maja 2018 r. do północy.

offfashion.eu

https://www.facebook.com/offfashion.eu/

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.