ScrollToTop

OPOWIEŚCI O LUDZIACH NIEZŁOMNYCH

09
Marzec, 2018

 

Duża scena KCK

9 MARCA – GODZ. 9:00

DUŻA SCENA KCK

POKAZ FILMÓW

„MIŁOŚĆ W CZASACH WYKLĘTYCH”

w reżyserii Katarzyny Sieradzkiej i Sławomira Mazura

„CZESŁAW KACZMAREK. BISKUP NIEZŁOMNY”

w reżyserii Sławomira Mazura

„MIŁOŚĆ W CZASACH WYKLĘTYCH”

Dokument „Miłość w czasach wyklętych” to niezwykle emocjonalna historia miłości Józefy i Aleksandra Życińskich. Film podejmuje temat poszukiwań grobu Aleksandra Życińskiego ps. Wilczur.

Dzięki nieustępliwości rodziny, po latach, udało się odnaleźć grób bohatera i godnie go pochować. Główną postacią filmu jest żona Aleksandra Życińskiego Józefa, która doskonale pamięta moment, kiedy po raz pierwszy zobaczyła przyszłego męża – w 1943r. w lesie na Wykusie, do którego została wysłana przez ojca w celu przekazania meldunku mjr. Janowi Piwnikowi „Ponuremu”.

Józefa zakochała się od pierwszego wejrzenia. Po zakończeniu wojny, w lesie, Aleksander, były żołnierz Armii Krajowej i Narodowych i Sił Zbrojnych, dowodzi oddziałem liczącym ok. 150 osób. Gdy okazało się, że żona jest w ciąży, postanowił, że opuszczą las. Jednak zanim to zrobili, zostali pojmani w obławie. Aresztowani, przez 4 miesiące byli przesłuchiwani i katowani, mimo że Życińska była w ciąży.

„CZESŁAW KACZMAREK. BISKUP NIEZŁOMNY”

Film o życiu niezwykłego biskupa Czesława Kaczmarka. Pokazuje dramat człowieka, którego władze PRL postanowiły zniszczyć i skazać na niepamięć. Niekończące się przesłuchiwania, brak kontaktu ze światem, fałszywe zeznania, doprowadziły do procesu, na którym biskupowi kieleckiemu postawiono absurdalne zarzuty: „kolaboracji z Niemcami, usiłowanie obalenia ustroju PRL i propagandę na rzecz waszyngtońsko-watykańskich mocodawców”. Biskup Czesław Kaczmarek stał się symbolem walki z komunizmem.

BILETY W CENIE 5 ZŁ.

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.