ScrollToTop

Recital "Kołomyja i pic…"

18
Marzec, 2018

 

Scena Kameralna KCK

18 marca 2018 godz. 17:00

Mała Scena KCK

Wstęp wolny

 

Zapraszamy na muzyczno-poetycki wieczór w towarzystwie kieleckiego poety Adama Ochwanowskiego i Tomka Wachnowskiego, których ostatnia współpraca zaowocowała płytą Kołomyja i pic…
W przerwach między piosenkami będzie można usłyszeć sonety niedokończone z cyklu “Wiersze dla Lidki…”, które został opublikowany w ostatnim numerze renomowanego pisma literackiego “Twórczość” i stały się wydarzeniem artystycznym.

Spotkanie zakończy się projekcją diaporamy Ponidzie na Ziemi.

Adam Ochwanowski – kielecki poeta, członek Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich, działacz i animator kultury, regionalista. Jest pomysłodawcą i twórcą placówki kulturalnej – Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia – Pałac Wielopolskich w Chrobrzu. Jest autorem tomików poezji: “Dopóki żyją matki” (1981), “Dotyk Madonny” (1984), “Północ” (1997), “Oswajanie świtu” (1997), “Ostatni seans z Julią” (2000), “Śpij kolędo, śpij…” (2002), “Erotyki i przytyki” (2003, 2008), “Siedem wierszy głównych” (2007), “Póki co…” (2008), “Bestiarium niebieskie albo Gwiezdny zwierzyniec czyli Zodiak przez Adama Ochwanowskiego wierszem ułożony” (2009), “Dwunastu gniewnych błaznów” (2010), a także książki “Las Vegas” (2009), zawierającej wiersze z tomu “Pawie pióra” oraz refleksji prozą z cyklu “Maskarada”. W 2009 roku opublikowana została książka “Z Dygasińskim przez Ponidzie” z fotografiami Andrzeja i Krzysztofa Pęczalskich i poezją Adama Ochwanowskiego.

Tomek Wachnowski – autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Autor i wykonawca słynnych “Śniegowic” i piosenki do Asterixa – “Ona nie widzi mnie”. Bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Andrzejem Poniedzielskim i wieloma innymi. Wydał 5 płyt: “Śniegowice”, “Właśnie tak” , “Dla bogaczy pogoda”, “Lubię te piosenki” i “Ludzie lubią mieć”. Jego piosenki można znaleźć na składankach “Krainy Łagodności” wydawanych przez EMI i serii “Gitarą i Piórem” wydawanej przez Polskie Radio.

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.