Grafika. Plakat koncertu muzyki filmowej. Manuel Fernandez "Kocham kino". Na grafice mężczyzna w czarnym golfie. Patrzy w obiektyw i tajemniczo się uśmiecha. Termin koncertu: 10 października godz. 18. Duża Scena KCK.

„Kocham kino” – koncert muzyki filmowej

 „Dom”, „Amelia”, „Requiem dla snu”, „Rodzina Połanieckich” – ten koncert to podróż przez najbardziej poruszające ścieżki dźwiękowe. W jego programie znalazły się zarówno powszechnie znane i lubiane motywy muzyczne, jak i kompozycje mniej oczywiste, które Manuel odnalazł sam, oczarowany ich niepowtarzalnym klimatem.

Artysta nie ogranicza się jedynie do wykonania utworów – dzieli się z publicznością opowieściami o emocjach, jakie towarzyszyły mu przy odkrywaniu tych kompozycji, przywołuje sceny, które szczególnie go poruszyły, a także snuje refleksje na temat roli muzyki w budowaniu filmowych światów. Dzięki temu koncert staje się nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale także wspólnym przeżyciem, w którym dźwięk i obraz splatają się w pełne emocji doświadczenie.

Manuel Fernandez: Artysta, który łączy techniczną biegłość z wrażliwością interpretacyjną, tworząc koncerty, które nie są jedynie wykonaniem utworów. To opowieści snute dźwiękami i emocjami. Jako pasjonat kina i jego dźwiękowej warstwy, nie tylko wykonuje kompozycje, ale także wprowadza słuchaczy w kulisy ich powstania, dzieli się osobistymi refleksjami na temat scen filmowych i emocji, jakie te ścieżki dźwiękowe wywołują.

W ostatnich latach Manuel coraz częściej przebywa w Polsce, co stało się dla niego impulsem do podzielenia się swoją fascynacją muzyką filmową z tutejszą publicznością. Co ciekawe, w swoim repertuarze umieszcza nie tylko międzynarodowe klasyki, ale także polskie motywy filmowe, odkrywając je dla widzów poza granicami kraju.