ScrollToTop

Mistrz Mowy Polskiej

Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, który popularyzuje ideę posługiwania się językiem ojczystym w sposób elegancki i zgodny z jego zasadami. Za nami jest już dwadzieścia takich rozstrzygnięć i w ciągu tych lat uznanie w oczach ekspertów znajdowali m. in. Irena Kwiatkowska, Danuta Michałowska, Anna Polony, Danuta Szaflarska, Władysław Bartoszewski, abp Tadeusz Gocłowski, Ryszard Kaczorowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Tazbir czy Wiktor Zin.

Więcej informacji o programie na stronie www.mistrzmowy.pl

XXI Gala Finałowa Mistrza Mowy Polskiej odbędzie się 20 września 2021 r. w Kieleckim Centrum Kultury, a poprzedzi ją cykl spotkań z Mistrzami Mowy Polskiej. Swój udział zapowiedzieli już m. in. Beata Tadla, Magdalena Zawadzka, Przemysław Babiarz, Krzysztof Gosztyła, Jerzy Trela.

Formuła konkursu zakłada wyłonienie osób, zarówno z tych szeroko znanych, jak i z lokalnych środowisk, które wedle powszechnych kanonów językowych zasługują na zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu świętokrzyskiego do wyłonienia swoich kandydatów. Niech w całej Polsce dowiedzą się, że mieszkańcy Kielecczyzny “nie gęsi” i swoich mistrzów mowy mają.

Swoich kandydatów do programu można zgłaszać do 10 marca br. za pośrednictwem formularza kontaktowego.