Data publikacji: 03 II 2020

Nie mamy ani morza ani jeziora, ale mamy wyspę. Co prawda niezbyt dużą i zdecydowanie nie tropikalną, ale za tą pełną atrakcji. W czwartek, 6 lutego o godz. 11, uroczyście otwieramy Wyspę Dziecięcą w holu na parterze przy Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Gościem honorowym będzie zastępca prezydenta Kielc, Marcin Różycki.

Kolorowa przestrzeń przeznaczona jest dla maluchów, spragnionych przygód i nowych wrażeń. Kolorowe tunele, magiczne domki, zjeżdżalnie i ukochane kulki na pewno przypadną do gustu dzieciom. Takiej wyspy nie można otworzyć ot tak. Planujemy doskonałą zabawę z dyskoteką i konkursami, w których wygrać będzie można nagrody. Hitem będzie z pewnością show z bańkami mydlanymi. Mali goście Wyspy Dziecięcej będą mogli dać się zamknąć w ogromne mydlane kule. O program atrakcji zadbają animatorzy z Wesołej Gromadki.

Wyspa zostanie w Kieleckim Centrum Kultury na dłużej. Będzie stałą przestrzenią, czynną podczas wszystkich koncertów, występów, spektakli i filmów, najpierw tych organizowanych przez KCK, a potem także innych . Gdy rodzice cieszyć się będą artystycznymi wrażeniami, ich pociechami zajmie się profesjonalna Niania. Rodzice nie będą musieli za to dodatkowo płacić, jedynie zgłosić chęć zostawienia dziecka na czas trwania wydarzenia najpóźniej na dwa dni przez imprezą (regulamin na stronie https://www.kck.com.pl/aktualnosci/niania-w-kck-zapewniamy-opieke-nad-dziecmi/). Z przestrzeni będą mogli też skorzystać uczestnicy zajęć w Przystani dla Sztuki, planowanych warsztatów i działań edukacyjnych oraz … rodzice z dziećmi, którzy pojawią się w otwierającej się w holu Małej Sceny kawiarni. Obok wspaniałej Wyspy Dziecięcej, znajdzie się też mały „Przylądek” dla dorosłych: nieograniczony wybór książek na bookcrossingowej półce oraz wygodne kanapy, by zatopić się w lekturze.

Wyspa Dziecięca w KCK, Niania w KCK oraz ogólnodostępny, mieszczący się na parterze, pokój dla mamy z dzieckiem to nasz projekt niwelujący bariery dostępności do wydarzeń czy usług kulturalnych. To również propozycja uzupełnienia oferty na okres letni, kiedy funkcjonować będzie przed budynkiem tzw. letnia scena.

Uroczyste otwarcie Wyspy Dziecięcej już 6 lutego o godz. 11. Wstęp wolny.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.