ScrollToTop

SALON BEZSENNOŚĆ – spotkanie z Małgorzatą Braunek

26 października 2012 kielecka publiczność ponownie zgromadziła się na widowni małej sceny KCK w ramach kolejnego spotkania z cyklu Salon Bezsenność. Tym razem oczy wszystkich zwrócone były na Małgorzatę Braunek, która od razu podbiła serca gości swoim niezmiennie czarującym i promiennym uśmiechem. Zaszczytu zadawania pytań tej niezwykłej kobiecie dostąpił Ryszard Koziej, dziennikarz Radia Kielce.

Galeria

Rozmowa toczyła się głownie wokół świeżo wydanej przez panią Małgosię książki: “Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko”, do tytułu której nawiązywały rumiane jabłuszka rozsypane na deskach sceny. Autorka opowiadała z humorem o swoim życiu, wspomnieniach z dzieciństwa, przygodzie z aktorstwem i zaprzestaniu jej, w ramach, jak sama określiła, “detoksu”. O poszukiwaniu własnej tożsamości zatraconej gdzieś przed kamerą i odnalezieniu lekarstwa na dręczące ją rozterki na drodze medytacji i buddyzmu zen.

Nie obyło się oczywiście bez pytań o jej karierę aktorską. Na telebimie zobaczyliśmy urywki wspaniałych dzieł filmowych z jej udziałem. Kiedy Oleńka z Potopu wyrzekła znamienne: “Jędruś, ran Twoich nie godnam całować”, na widowni dało się słyszeć westchnienie, sama aktorka wydawała się natomiast lekko zawstydzona oglądaniem swojej kreacji. Przyznała, że jest amatorką, nie ma techniki aktorskiej i nigdy nie lubiła patrzeć na siebie na dużym ekranie.

Na koniec do głosu doszła publiczność. Pani Małgorzata odpowiadała na pytania o swoje zaangażowanie hospicyjne, o udział w medytacjach oświęcimskich, o to co daje jej buddyzm i co jest dla niej największą wartością. Spokój i wewnętrzna harmonia, jakie emanowały od niej podczas całego spotkania musiały udzielić się każdemu z widzów. I chyba niejedna osoba po wyjściu skłoniła się do refleksji nad własnym życiem oraz nad tym, czy może coś w nim zmienić, aby stało się lepszym.

I za to Pani Małgorzacie serdecznie dziękujemy!

Powrót

Certyfikat