ScrollToTop

SCENA LETNIA 2015

Galeria

Fot. Jacek Łukasiewicz

Koncert Marty Bizoń

3 lipca 2015

Fot. Jacek Łukasiewicz

Koncert na inaugurację Sceny Letniej Kieleckiego Centrum Kultury okazał się prawdziwym “strzałem w dziesiątkę”! Wspaniała krakowska Artystka dała prawdziwy pokaz wokalnego i interpretatorskiego kunsztu.

Marta Bizoń zaśpiewała przede wszystkim piosenki ze swojej najnowszej, autorskiej, płyty “Tu i Tu”. Inspiracją do ich powstania była jej książka “Zapiski artystki”. To zestaw muzycznych opowieści o życiu w dwóch światach. Świat realny przenika się w nich ze światem teatru. Pełna temperamentu artystka z poczuciem humoru doskonale się w obu tych światach odnalazła.

To był naprawdę wspaniały koncert!

 

Galeria

Fot. Jacek Łukasiewicz

Koncert zespołu YUKA

5 lipca 2015

Repertuar YUKI mieścił w sobie reinterpretacje największych przebojów z krainy popu i współczesnej muzyki rozrywkowej. Publiczność z początku nieśmiało przytupywała, by z biegiem koncertu coraz energiczniej reagować na znane im melodie. Nie zabrakło hitowych singli Daft Punk, Simply Red, Madonny czy Michaela Jacksona. Muzyka łączy pokolenia, bez wątpienia!

 

Galeria

Fot. Jacek Łukasiewicz

Koncert Agnieszki Grochowicz

9 sierpnia 2015

W niedzielę 9 sierpnia o godzinie 20:00 gościliśmy aktorkę, poetkę i kompozytorkę, finalistkę prestiżowego australijskiego konkursu prozatorskiego Sydney Morning Herald Young Writer of The Year oraz laureatkę Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa – Agnieszkę Grochowicz. Wokalistka oczarowała słuchaczy piosenkami Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego.

 

Galeria

Fot. Jacek Łukasiewicz

Koncert Magdaleny Idzik

16 sierpnia 2015

Fot. Jacek Łukasiewicz

16 sierpnia na Letniej Scenie KCK wystąpiła Magdalena Idzik w asyście Krzysztofa Błaszkiewicza oraz Artura Jaronia. Pomimo chwiejnych prognoz i obaw o opady deszczu na Placu Moniuszki zebrało się kilkuset słuchaczy. Magdalena Idzik podkreślała przed koncertem, że możemy spodziewać się przekroju najpiękniejszych arii operowych. Publiczność usłyszała m.in. „Tango Milonga”, „My Fair Lady”, „Arię Żupana” szlagiery z „Księżniczki Czardasza” i „Skrzypka na dachu”. Krzysztof Błaszkiewicz świetnie wczuwał się w role kreując zabawne postacie sceniczne. Na zakończenie koncertu Artyści pożegnali się z publicznością klasycznym „Amigos para Siempre” czyli „Żegnajcie przyjaciele”.

 

Galeria

Koncert Łukasza Jemioły z zespołem

23 sierpnia 2015

W niedzielny wieczór 23 sierpnia okolice Kieleckiego Centrum Kultury zamieniły się w warszawski plac z okresu międzywojennego. I – trzeba przyznać – wyjątkowo tłumnie wypełniony, rozbawiony, rozśpiewany.

Ten klimat warszawskiej ulicy lat 20-tych i 30-stych ubiegłego wieku wywołany został w muzyczny sposób przez Łukasza Jemiołę podczas koncertu “NIE TYLKO QUI PRO QUO – PIOSENKI Z PRZEDWOJENNYCH KABARETÓW”, który odbył się w ramach organizowanej przez Kieleckie Centrum Kultury plenerowej Sceny Letniej.

Łukasz Jemioła jest laureatem nagród i wyróżnień właściwie wszystkich konkursów związanych z piosenką poetycką czy piosenką autorską w Polsce (w tym tych najważniejszych: I Nagrody i Nagrody Dziennikarzy 45 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz I nagrody na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festiwal 2014).

W Kielcach mogliśmy usłyszeć takie niezapomniane przeboje jak “W małym kinie”, “Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Nie zabrakło również piosenek warszawskiej ulicy znanych choćby z repertuaru Stanisława Grzesiuka (“Bal na Gnojnej”).

 

Galeria

STRAUSS ENSAMBLE

30 sierpnia 2015

Koncert zespołu STRAUSS ENSAMBLE pod Dyrekcją Artura Jaronia był doprawdy zachwycającym finałem koncertów na Letniej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Rekordowa liczba widzów, wspaniała pogoda i klimat muzycznego święta.

Można było usłyszeć nie tylko walce Straussa, ale też najbardziej znane kompozycje muzyki operetkowej – takie idealne do wspólnego podśpiewywania – a także i kilka zaskakujących aranżacji wielkich przebojów muzyki rozrywkowej.

Bogactwo dźwięków, doskonałość wykonania a także nastrój wspaniałej zabawy – to wszystko sprawiło, że był to naprawdę Wielki Finał.

Powrót

Certyfikat