ScrollToTop

Targi Kielce JAZZ FESTIWAL MEMORIAL TO MILES

27 – 28 WRZEŚNIA 2008

 

27 WRZEŚNIA (SOBOTA) godz. 19.00

19:00 – JORGOS SKOLIAS I BRONEK DUŻY
Jorgos Skolias i Bronek Duży – ten duet to zaskakująco świeża, rewelacyjna mieszanka bluesa, balladowych narracji, soulowej ekspresji podpartej pulsującym rytmem puzonu. Słychać tu inspiracje folklorem, ale jest to etno w nowoczesnym, przebojowmym opakowaniu

 

20:00 – LURA – KONCERT WORLD MUSIC

Nazywana następczynią Cesarii Evory, ma jednak swój własny, niepowtarzalny styl.

Lura pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka – maleńkiego archipelagu u zachodniego wybrzeża Afryki. Światowy rozgłos zdobyła w 2004 roku po wydaniu albumu Di Korpu Ku Alma.

Obie Panie (Cesaria i Lura) występowały wielokrotnie razem (m.in. w słynnej paryskiej sali Olympia), a Cesaria uważa ją za najbardziej utalentowaną młodą artystkę. Lura nie tylko z dumą mówi o swych kabowerdyjskich korzeniach, ale też twórczo powraca do muzycznych tradycji swego kraju. Muzyka Lury łączy generacje – zdobyła sympatię zarówno młodych jak i starszych słuchaczy. Artystka ma na swoim koncie już 5 płyt. Współpracowała ze znanymi afrykańskimi artystami, m.in.: Bonga (Mulemba Xangola), Tito Paris, Paulo Flores, Tcheka oraz Paulinho Vieira.

Na swym najnowszym albumie M’bem di Fora (Przybywam z daleka) Lura czerpie garściami z tradycji prezentując wszystko co najlepsze w muzyce wysp. Podobnie jak w muzyce Cesarii Evory nie brak tu tradycyjnych kabowerdyjskich gatunków – morna, coladera – tego wyjątkowego wyspiarskiego bluesa, ale Lura sięga jeszcze po batuku – bardzo dynamiczny styl pochodzący z Santiago.

 

28 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)

18:00 – LETKO – „Many Things”
Zespół w składzie: Monika Bożyk – vocal , seqencer, Grzegorz Degejda – perkusja , sequencer, Mikołaj Macek – bass, syntezator, Ireneusz Józwiak – piano, Rafał Gęborek – trąbka, Igor Przebindowski – wibrafon przedstawi nowe, uładzone oblicze zespołu LETKO.

Nastrojowa elektronika, pełna jednak jazzowych improwizacji i klimatów. To danie zarówno dla smakoszy jak i kochających proste emocje.

19:00 – FULL DRIVE 2

Doskonały kwartet jazzowy w składzie: Henryk Miśkiewicz – saksofony, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Filip Woźniak – perkusja
Prezentują muzyke osadzoną w tradycji, ale można w niej odnaleźć elementy bluesa, swingu i funky. To muzyka energetyczna, pulsująca ciepłymi nastrojami, entuzjastycznie przyjmowana na koncertach, gdzie sprawdza się najlepiej.

20:00 – AGA ZARYAN

Niebanalna wokalistka jazzowa, która otrzymała Fryderyka 2008 w kategorii Album Roku – Piosenka Poetycka. Wspaniały głos tworzący genialną harmonię z tekstem i melodią. Jej żywiołem jest improwizacja, dlatego każdy jej koncert to osobna, niezwykła podróż na dźwiękach jazzu.

Powrót

Certyfikat