Inne

– „ZAKAMARKI KCK” – spacer po miejscach zazwyczaj niedostępnych, pod scenę, za scenę, opowieści związane z odwiedzanymi miejscami.
Wejście w trzech grupach: 18:00; 18:45; 19:30
– WARSZTATY FAMILIJNE – 18:00 – 20:00
Edukacyjno-plastyczna zabawa dla dzieci
– KONCERT MUZYKI GITAROWEJ – występ uczniów i absolwentów Studium Gitary Klasycznej Jerzego Pikora z udziałem:
– Jerzy Pikor
– Filip Tuz
– Michał Powąska
– Grzegorz Półtorak
– Stanisław Nowak
– Wojciech Bator
– Kacper Kita
– Dominik Wawrzeńczyk
W programie: muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, jazzowa, filmowa.
Scena plenerowa przed KCK lub (w przypadku niepogody) Mała Scena KCK
początek – godz: 19:00
10:00 – Mała Scena KCK
„O!PLANOCKA” – ULUBIEŃCY DZIECIĘCEJ PUBLICZNOŚCI
pokaz polskich filmów animowanych dla dzieci. Pokażemy animacje nagrodzone podczas 14 Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.
W PROGRAMIE:
KOSMICZNY PIES (Polska, Kolumbia 2025, 10:55), Łukasz Kacprowicz, Grupa Smacznego Lusia poznaje w parku niezwykłego pieska w łatki – Łajkę. Szybko okazuje się, że to nie byle jaki pies: ma mikrochip, nieziemskie zdolności i… kosmiczną misję! Lusia wraz z babciami wyrusza w pełną przygód wyprawę, by pomóc Łajce odnaleźć swoje miejsce, ale na ich drodze znów staje głodny i nieprzewidywalny Gang Wąsaczy.
STATUES (Polska 2025, 04:09), Martyna Luranc, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach Dwa gliniane posążki na dachu domu Artysty ożywają, gdy nikt ich nie widzi. Starszy chce spędzić swe srebrne lata w spokoju, ale młodszy nie może usiedzieć w miejscu. Ich różnice prowadzą do wielkiego sporu o centralne miejsce – który z nich wygra?
TAG (Polska 2025, 02:49), Kinga Chłodek, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Caneron jest ścigany przez policję za malowanie graffiti. Ma jednak asa w rękawie. Policjanci przekonają się, że sztuka Canerona posiada pewne niezwykłe właściwości.
ŻUCZKI (Polska 2025, 09:51), Piotr Chmielewski PAH, Piotr Chmielewski Intencją przyświecającą osobom, które stworzyły tę animację jest otworzenie przestrzeni do dyskusji z dziećmi o tym czym jest przywilej. Czy jesteśmy świadomi naszych przywilejów? Co począć w sytuacji, w której nie radzimy sobie z czymś, co innym przychodzi z łatwością? Co zrobić, gdy widzimy, że ktoś boryka się z wyzwaniem, które dla nas nie stanowi problemu? Historia żuczków inspiruje do poszukiwań odpowiedzi na te pytania.
NIE TAKI OSTATNI SŁOŃ (Polska 2025, 10:25), Grzegorz Koncewicz, Serafiński-Studio Historia słonia nie wierzącego w swoje siły, który ucieka z cyrku pod wpływem podszeptów rezolutnej pchły mieszkającej po kryjomu w jego uchu. Po spotkaniu empatycznego psa i poznaniu mieszkanki własnego ucha, słoń nabiera pewności siebie i wraca do swojego naturalnego środowiska.
ZAWIERUSZEK (Polska 2025, 05:05), Agata Szmytkowska, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku Autorski film animowany osadzony w świecie dziecięcej wyobraźni, w którym zwyczajny pokój staje się przestrzenią symbolicznej podróży. Przedmioty codziennego użytku nabierają nowych znaczeń, a fantazja pozwala bohaterce mierzyć się z emocjami i wewnętrznymi napięciami. Film opowiada o kreatywności jako naturalnym mechanizmie radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami oraz o subtelnym zderzeniu świata realnego z wyobrażonym.
SEN O NIEŚMIERTELNOŚCI (Polska 2025, 05:40), Kacper Mazela, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie W podwodnym łańcuchu śmierci znajduje się istota, która swoją naturą do niego nie pasuje. Jej wyłamanie się z naturalnego porządku staje się bramą do ocalenia dla innej, lecz strażnik dopuszcza, by tylko jedno z nich wymknęło się przeznaczeniu.
STAŚ I ZOSIA (Polska 2025, 02:10), Zofia Snarska-Słobodzian, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Dla tego rodzeństwa kiełbaska śniadaniowa to trofeum warte pojedynku, a fotel przy komputerze to tron, o który warto stoczyć bitwę. Film animowany oparty na wspomnieniach autorki z dzieciństwa spędzonego ze starszym bratem.
STRAŻNIK SALONU (Polska 2025, 03:13), Oliwia Czerwińska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie Przygoda z życia pieska, którego spokojny poranek zamienia się w chaos po przybyciu niespodziewanego gościa lubiącego błyskotki