ScrollToTop

De Mono "Osiecky" (zmiana terminu)

31
marzec, 2022
Godz. 19:00

 

Duża scena KCK

KONCER ZESPOŁU

DE MONO „OSIECKY”

31 MARCA 2022 – GODZ. 19:00
DUŻA SCENA KCK

Najnowszy materiał De Mono, w całości oparty o twórczość Agnieszki Osieckiej, zawiera m.in. kompozycje Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Sikorowskiego i Andrzeja Kurylewicza. A wszystko to w zupełnie nowej odsłonie i zupełnie na nowo odczytane.
Wśród utworów powszechnie kojarzących się z Agnieszką Osiecką („Piosenka o okularnikach”, „Polska Madonna” czy „Uciekaj moje serce”) znajdziemy jeszcze „Nim wstanie dzień”, „Deszcze niespokojne”, „Chodzi o to żeby nie być idiotą” i wiele innych.

Męski punkt widzenia na twórczość Osieckiej znalazł odbicie w tytule – „Osiecky”..

Osobowość Andrzeja Krzywego oraz oryginalne aranżacje Pawła Dampca i Zdzisława Zioło sprawiają, że – na pierwszy rzut ucha znane utwory – nabierają tu zupełnie nowych znaczeń. Napisane dziesiątki lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości, teraz zaskakująco celnie wpisują się w naszą teraźniejszość. I okazuje się, że świat nie zmienia się tak szybko, jak myślimy.

Dla tych, którzy znają utwory Agnieszki Osieckiej koncert będzie zaskakującym spotkaniem z poetką, dla tych, którzy z jej tekstami zetkną się po raz pierwszy – refleksyjną przygodą, a dla wszystkich – ucztą słowno-muzyczną.

BILETY W CENIE:
80 ZŁ, 70 ZŁ

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat