ScrollToTop

Festiwal ”Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”

25
Wrzesień, 2021
Godz. 16:00

 

Mała Scena KCK Zewnętrzne imprezy

Trwają eliminacje do festiwalu Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Tylko do 12 września można nadsyłać nagrane przez chętnych utwory o tematyce związanej z Armią Krajową. Impreza ma zasięg ogólnokrajowy, a na laureatów w wieku od 12 do 18 lat czekają wyjątkowo atrakcyjne nagrody w postaci Macbook’a Air M1 wartości ponad 5 tysięcy złotych, iPady i Smartwatch’e.

Instytut Historyczny Nurtu Niepodległościowego jest organizatorem festiwalu piosenek Armii Krajowej „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”.

Kielce do dobre miejsce na takie wydarzenie artystyczne. Serce Gór Świętokrzyskich zawsze biło dla Polski. Teraz zabije jeszcze mocniej rytmami pieśni i piosenek, które powstawały podczas walki w czasie niemieckiej okupacji. Zapraszamy ludzi młodych do udziału w konkursie, a następnie w finale – festiwalu – powiedział prezes Instytutu Historycznego Nurtu Niepodległościowego Andrzej Chyłek.

– Festiwal ma pokazać znane i lubiane piosenki związane z Armią Krajową w zupełnie nowym świetle. Czekamy na propozycje nowych aranżacji i nowych interpretacji piosenek, które były już wielokrotnie nagrywane przez wielu wykonawców, ale przez dziesięciolecia pomijane w mediach głównego nurtu. Teraz jest szansa odkrycia ich na nowo i przypomnienie twórczości autorów i kompozytorów, których młodość przypadła na czas wojny i najtrudniejszej próby dla Polski. Walczyli na różne sposoby – jedni z karabinem w ręku, inni, jak Krzysztof Kamil Baczyński, z ołówkiem i kartką, jeszcze inni komponując i śpiewając partyzanckie piosenki, zagrzewali kolegów do walki – powiedział w rozmowie z naszym dziennikarzem dyrektor muzyczny festiwalu „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” Tomasz Joseph Bracichowicz.

– Festiwal będzie wpisywał się w obchody święta Polskiego Państwa Podziemnego, które przypada na 27 września. Zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu zostały wysłane do domów kultury z województwa świętokrzyskiego i województw sąsiadujących. Chętnych do udziału w konkursie zapraszamy z całej Polski –  podkreślił Mariusz Olszewski, pomysłodawca i dyrektor festiwalu „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”.

Szczegóły konkursu są zawarte w regulaminie festiwalu. Informacje o festiwalu są także zamieszczone na fanpage-u: Festiwal – Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie (link).

Uczestnicy mogą zgłaszać się do konkursu do 12 września wysyłając swoje interpretacje piosenek z zestawu zamieszczonego w regulaminie na adres: pozdrowcie-festiwal@wp.pl

Miłe widziane są również wykonania w formie filmików zamieszczone na portalu Youtube.

W przesłanych propozycji profesjonalne jury pod kierownictwem Tomasza Joseph Bracichowicza wybierze 20 finalistów, którzy wezmą udział w koncercie finałowym.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat