ScrollToTop

GABINET DOKTORA CALIGARI

30
Październik, 2019
Godz. 20:00

 

Mała Scena KCK

KIELECKIE CENTRUM KULTURY

ZAPRASZA

30 PAŻDZIERNIKA – GODZ. 20:00

„GABINET DOKTORA CALIGARI” – REŻ. ROBERT WIENE

FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO
W WYKONANIU ZESPOŁU „CZERWIE”

 

Podczas miejskiego jarmarku tajemniczy doktor Caligari (Werner Krauss) prezentuje lokalnej gawiedzi swego podopiecznego, Cesara (Conrad Veidt) – przerażającego lunatyka, postać z pogranicza życia i śmierci, która na oczach widzów budzi się z głębokiego snu. Gdy jeden z gapiów zapyta go o swą przyszłość, zgodnie z przepowiednią Cesara zginie następnego ranka. Tak rozpocznie się seria dziwnych morderstw…  Śledztwo przeprowadzone przez Francisa (Friedrich Fehér) doprowadzi go do tajemnicy obłąkanego manipulatora, który wykorzystuje Cesara do zabijania niewinnych ludzi.

Wiadomo, że droga wiodąca z kawiarni braci Lumière do współczesnych multipleksów z jednej strony wybrukowana jest kamieniami milowymi, a z drugiej – filmową szarzyzną, która po upływie lat znika z pamięci widzów. „Gabinet Doktora Caligari” Roberta Wienego bezsprzecznie jest dla historii kina kamieniem milowym, będąc przy tym doskonałą lekcją historii kina. „Gabinet…”  pokazuje bowiem, jak wyglądało dawne kino, w jaki sposób zmieniały się narracje, jak kształtował się język filmu. I wciąż przy tym zachwyca – szczególnie plastycznym, onirycznym klimatem, doskonale podkreślonym przez graną „na żywo” muzykę.

Zespół Czerwie:

Niezależna  polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. W ciągu ostatnich lat tworzą głównie muzykę do arcydzieł kina niemego, stając się prawdziwymi mistrzami tej formy.

 

MAŁA SCENA KCK

BILETY W CENIE 10 ZŁ

 

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.