ScrollToTop

Gorczyca i Przyjaciele feat. LORA SZAFRAN | Letnia Scena KCK

10
Lipiec, 2021
Godz. 20:00

 

Kieleckie Centrum Kultury

Gorczyca i Przyjaciele feat. LORA SZAFRAN

Lora Szafran, która wystąpi na plenerowej scenie przez Kieleckim Centrum Kultury, jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. Będzie towarzyszyć zespołowi Łukasza Gorczycy. Wokalistka zgodziła się zaśpiewać utwór „Pies z Kosmosu” na drugiej płycie Gorczycy, zatytułowanej „Piosenki”. To kolejna muzyczna współpraca wokalistki, która w swej wieloletniej karierze nagrywała z niemal wszystkimi najważniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Włodkiem Pawlikiem, Janem “Ptaszynem” Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem czy Zbigniewem Namysłowskim.
Lora Szafran jest także specjalistką od ciekawych aranżacji utworów innych artystów. Zaczęła od… piosenek napisanych do kompozycji Fryderyka Chopina. Razem z Bogdanem Hołownią nagrała piosenki z Kabaretu Starszych Panów (2004), a kilka lat później – najbardziej znane utwory Leonarda Cohena. Ma na swoim koncie także wiele płyt autorskich czy współpracę z zespołem Walk Away czy duety z Mietkiem Szcześniakiem.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat