ScrollToTop

GUSŁA na podstawie II cz. „Dziadów”

18
Czerwiec, 2021
Godz. 17:00

 

Teatr Po Trzecim Dzwonku

Teatr PO TRZECIM DZWONKU oraz Kieleckie Centrum Kultury
zapraszają na spektakl GUSŁA
na podstawie II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza

 

Spektakl powstał z inicjatywy jednej z młodych aktorek teatru Zofii Jung tegorocznej absolwentki kieleckiego PLASTYKA, która jak mówi: „od zawsze, czyli od kiedy interesuję się aktorstwem, chciałam zagrać właśnie w „Dziadach cz. II ”, a poza tym uwielbiam Mickiewicza”. Pozostała cześć zespołu pochyliła się nad pomysłem Zosi i tak oto zaczęliśmy pracę nad GUSŁAMI.

 

„Tak, muszę dręczyć się wiek wiekiem,
Sprawiedliwe zrządzenia Boże!
Bo kto nie był nie razu człowiekiem,
temu człowiek nic nie pomoże”

to chyba jeden z najmocniejszych fragmentów dotyczących kondycji człowieka doczesnego i na tym właśnie staraliśmy się przede wszystkim koncentrować podczas pracy nad spektaklem, bo choć „Dziady cz.II ” zawsze będą nam się kojarzyć z obrzędowością, prostotą ludu, z duchami, a nawet z zabobonem, to tak naprawdę są dziełem zwracającym przede wszystkim uwagę na człowieka, jego życie, moralność, wybory, decyzje w wymiarze o wiele szerszym niż ten ziemski.

 

Reżyseria: Magdalena Jarek-Matla

Występują: Gabrysia Błaszczyk, Julia Dąbrowska, Zosia Jung, Kinga Majka,  Julia Seligowska, Jaśmina Szrek, Jakub Maj, Tobiasz Studniarski oraz Michał Wilk.

18 czerwca 2021 r. o godz. 17:00 i 19:00, Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury
Bilety w cenie 10 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat