ScrollToTop

Jubileuszowy Koncert 45-lecia zespołu Wołosatki

16
Listopad, 2019
Godz. 17:00

 

Duża scena KCK Zewnętrzne imprezy

Wołosatki –  znany w harcerskich i turystycznych środowiskach Polski zespół o harcerskich korzeniach, popularyzuje tematykę bliską młodym ludziom, w tym górskie walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Grupa prezentuje utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego. Akustyczne brzmienie,  wartościowe teksty oraz charakterystyczne  aranżacje wokalne stanowią o sile zespołu. Dorobkiem Wołosatek jest  dopracowanie  się rozpoznawalnego stylu, ponad dwadzieścia wydanych płyt i setki koncertów w kraju i za granicą. Wołosatki śpiewały już na zachodzie i wschodzie Europy, na  Kubie, w Chinach w Brazylii. Ale najlepiej czują się na koncertach w swoich ukochanych Bieszczadach.  Wielu wychowanków zespołu znakomicie sobie radzi we współczesnym  show biznesie. Utrwalanie twórczości zespół zaczynał jeszcze w latach 80 – tych od czarnych płyt, a teraz ma na koncie dorobek w postaci ok. 200 – stu autorskich piosenek, nieustająco tworząc i nagrywając nowe . W lipcu 2019r ukazała się najnowsza autorska płyta „Gdzieś między…”, a 16 listopada, podczas jubileuszowego koncertu 45-lecia działalności , zespół zaprezentuje płytę „Wołosatki i przyjaciele”. Piosenki zespołu zaśpiewa na tej płycie kilkunastu znanych polskich artystów.

Inną formą działań zespołu  jest współpraca sceniczna z innymi artystami. Wolna Grupą Bukowina, Jerzy Filar, Skaldowie, Andrzej Dąbrowski, Krzysztof „Kasa” Kasowski,  to wspaniali artyści, których koncerty Wołosatki ubarwiają swoimi chórkami .

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.