ScrollToTop

Krystyna Prońko z Zespołem - koncert (odwołane)

18
Październik, 2020
Godz. 19:00

 

Duża scena KCK

Drodzy Państwo❗
Z przykrością informujemy, że w związku sytuacją epidemiczną w kraju, koncert

Krystyna Prońko z zespołem | Największe hity, który miał się odbyć 1⃣8⃣ października br. został odwołany.
🎟Bilety zakupione w kasie Kieleckiego Centrum Kultury (☎ 696 993 986) można zwracać w poniedziałki (godz. 11-13) i czwartki (godz. 15-17).
💰Pieniądze za wejściówki kupione za pośrednictwem portalu Bilety24.pl będą zwrócone automatycznie.

Krystyna Prońko z Zespołem
18 Październik 2020, 19.00
Duża Scena KCK
Bilety: 89/79/69 PLN

Zapraszamy na wyjątkowy koncert absolutnej gwiazdy polskiej piosenki. Repertuar koncertu to mieszanka największych hitów (między innymi: „Małe tęsknoty”, „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „W jakim obcym domu”, „Poranne łzy”, „Papierowe ptaki”), starych przebojów w nowych aranżacjach (np. „Pierwszy siwy włos”, „Przyjdź w taką noc”, „Dzisiaj nagle wymyśliłam ciebie”), a także nowych piosenek (m.in. „Chodzi po głowie”, „Wpadłam tu”).

Krystyna Prońko – wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (dyplom 1979, z nagrodą ówczesnego rektora Henryka Góreckiego). Pierwszym profesjonalnym zespołem artystki był, powstały w Rzeszowie w 1970 r., „Respekt”. Grupa składała się z rozbudowanej sekcji rytmicznej, sekcji dętej oraz żeńskiego chórku. W latach siedemdziesiątych Krystyna Prońko śpiewała w chórkach z Czesławem Niemenem, Skaldami, Czerwonymi Gitarami oraz jako solistka w zespole Koman Band, prowadzonym przez Janusza Komana. Lata 1987-1989 to współpraca z Orkiestrą Gustawa Broma (Słowacja).

Jest wielokrotną laureatką Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Gościła na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, w Castlebar (Irlandia), Dreźnie (wówczas NRD), Soczi (wówczas ZSRR). Wielokrotnie uczestniczyła w Festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie, wystąpiła na Praskim Festiwalu Jazzowym (Czechy).Prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne (1992-1995). W latach 1989-1993 rodzeństwo Prońko założyło zespół „Prońko Band”, w którym wiodącą rolę odgrywała Krystyna. Z zespołem nagrała kilka piosenek do pierwszej swojej złotej płyty, zawierającej piosenkę „Jesteś lekiem na całe zło”. W latach 2000-2010 prowadziła klasę śpiewu w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W swoim dorobku ma niezaprzeczalne hity: „Deszcz w Cisnej”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Papierowe ptaki”, „Poranne łzy”, „Złość”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Psalm stojących w kolejce”.

Z równą łatwością śpiewa pop i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne, bo, jak mówi, nużące jest śpiewanie ciągle tego samego. W 2008 r. uhonorowana została medalem Gloria Artis. W 2019 otrzymała z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.