ScrollToTop

KTT: Inauguracja Sezonu Artystycznego 2019/2020

15
Wrzesień, 2019
Godz. 18:00

 

Duża scena KCK KTT

15 września godz. 18.00
Inauguracja Sezonu Artystycznego 2019/2020

W programie spektakl:
Intercepted/Przechwycone; wystąpi Kielecki Teatr Tańca
Stalking Paradise; wystąpi Lubelski Teatr Tańca

Rezerwacja biletów: 41 367 67 12
www.ktt.pl

 

INTERCEPTED/PRZECHWYCONE

Przedstawienie będzie poruszało temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELU kierując na inne tory. Twórca choreografii stawia pytania: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?

Pierwszą inspiracją choreografa był hokej, najszybsza gra zespołowa i jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka – spektakl zostanie zbudowany w oparciu o idee i marzenia samych tancerzy przez co będzie autentyczny, organiczny w komunikacji.
Obrazami choreograficznymi przedstawiona będzie determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna pozwoli zaprezentować koloryt i dualność osobowości człowieka.
Pokaże proces wchodzenia w relacje w tłumie z uważnością by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji – choć trudno, warto wytrwać!
Dla zrównoważenia emocji spektakl będzie zawierał także element humorystyczny, który powstanie w oparciu o zadania improwizacji.

Choreografia: Wojciech Mochniej
Asystent choreografa: Odessa Johnston
Muzyka: Wojciech Frycz
Projekty kostiumów: Kinga Naszkiewicz
Scenografia: Maciej Miernik
Reżyseria światła: Grzegorz Pańtak

 

„Stalking Paradise”, to spektakl pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?

Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania aby wypełnić społeczne oczekiwania czy
raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami – czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

koncepcja i choreografia
Külli Roosna, Kenneth Flak

taniec
Beata Mysiak, Anna Żak , Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń/ Lubelski Teatr Tańca, Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba/ Pracownia Fizyczna

muzyka i wideo
Kenneth Flak

światło
Grzegorz Polak

realizacja dźwiękowa
Dariusz Kociński

produkcja
Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca
Spektakl „Stalking Paradise” zostal zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreografczne 2014

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.