ScrollToTop

Letnia SCENA KCK: Sierpień 2019

04
sierpień, 2019
Godz. 20:00

 

Współorganizowane przez KCK Współorganizowane przez KCK

KONCERTY SCENY LETNIEJ KCK

Organizowane na specjalnie odnowionej (i zadaszonej!) scenie plenerowej ustawionej przy Kieleckim Centrum Kultury. Tym razem zaprezentujemy Artystów związanych z Kielcami     i Ziemią Świętokrzyską.

 

 

 

– 4 sierpnia    – godz. 20:00

Muzyka klasyczna lekko podana   – KAROL OSMAN – piano

– ANNIKA MIKOŁAJKO – sopran

Program będzie obejmował utwory z zakresu standardów jazzowych, musicalu, muzyki filmowej oraz operetki. Ponadto zostaną zaprezentowane dwie autorskie kompozycje.

Annika Mikołajko

Sopran koloraturowy, muzyk, multiinstrumentalistka, pedagog, żeglarka, magister sztuk muzycznych oraz wokalistyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziałach Edukacji Artystycznej i Rytmiki, Wokalno-Aktorskim a także absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój warsztat wokalny doskonaliła na kursach i zajęciach m.in. u Stefanii Donzelli, Jerzego Artysza, Bożeny Harasimowicz, Janusza Niziołka, Aleksandry Raszyńskiej, Christopha Strehla, Olgi Pasiecznik, Kate Peterson i Małgorzaty Ratajczak.

Jako solistka debiutowała na scenie Filharmonii Krakowskiej w operze „Peleas i Melizanda” pod batutą Gabriela Chmury. Zajmuje się wykonawstwem muzyki operowej, operetkowej, oratoryjnej, chóralnej i współczesnej. Współpracuje jako solistka z wieloma chórami i młodymi kompozytorami. Zaśpiewała między innymi partię solową w oprawie muzycznej Jana Pilcha do filmu animowanego „Xo Xo – Pocałunki i uściski” Wioletty Sowy oraz jako solistka na koncercie premierowym utworów Eugeniusza Popławskiego i Silvera Coopera. Była solistką w prawykonaniu utworu Michała Dormana „Dodi li va ‘ani lo” oraz utworu Karola Osmana „Hortus Nocti”. Prowadzi szereg warsztatów muzycznych i umuzykalniających. W ramach szerzenia kultury morskiej wydała w 2017 roku książkę „Szanty i ich muzyczno-edukacyjny charakter w środowisku marynarzy w erze wielkich żaglowców”. 

Karol Osman

Kompozytor, aranżer, nauczyciel, organista, akompaniator, magister sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kompozycji (ze specjalizacją: kompozycja filmowa i teatralna) u prof. dr. hab. W. Widłaka. Swój warsztat kompozytorski doszkalał na kursach mistrzowskich m.in. u Zygmunta Krauzego, Hanny Kulenty, Richarda Bellisa, Christine Meissner, Gabrieli Ortiz, Ivana Buffo, Gavina Greenaway’a.

Utwory Karola Osmana były wielokrotnie wykonywane podczas koncertów w uczelni i poza nią – między innymi na koncertach organizowanych przez Koło Naukowe Studentów Kompozycji oraz w ramach 30. Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Za swoją działalność kompozytorską i szczególne zasługi oraz zaangażowanie w pracy na rzecz Koła Naukowego, którego był przewodniczącym, w 2019 roku otrzymał Dyplom Rektora Akademii Muzycznej.

Karol Osman jest finalistą Międzynarodowego Konkursu „Young Talent Award” organizowanego w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Został również laureatem głównej nagrody w konkursie kompozytorskim „New Vison” organizowanego w ramach “International Chopin and Friends Festival”. Młody kompozytor jest twórcą między innymi muzyki do filmów „Alicja” i „Zostań” w reżyserii Pauliny Michty oraz spektaklu teatralnego „Panna Julie” w reżyserii Przemysława Ostrowskiego.

– 11 sierpnia – godz. 20:00

Folkowa nuta z Ponidzia i ze świata – POZYTYWNIE NAKRĘCENI

Zespół Pozytywnie Nakręceni powstał w Pińczowie w 2012 roku. Gra swoją „muzykę świata”: folk i etno z elementami rocka, muzyki klezmerskiej i bałkańskiej. Coraz częściej w swojej muzycznej drodze skręca w stronę polskich, tradycyjnych nut podanych w bardzo atrakcyjnej aranżacji. Ich pierwsza płyta „Folk&Roll” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem u słuchaczy spragnionych dobrej zabawy.

– 18 sierpnia – godz. 20:00            

Jazz ma przyszłość! – KUBA KOWALSKI QUARTET

Formacja powstała jesienią 2017 roku, z inicjatywy Jakuba Kowalskiego – trębacza, ucznia kieleckiej szkoły muzycznej. Zespół tworzą, choć na swój młody wiek, doświadczeni i profesjonalni muzycy, którzy współpracowali już z największymi muzykami w Polsce. Zespół gra standardy muzyki jazzowej takich twórców jak Miles Davis, Herbie Hancock, John Coltrane, Chris Botti. Chętnie sięga również po własne kompozycje.

 

– 25 sierpnia – godz. 20:00

Muzyka znad pięknego, modrego Dunaju (i nie tylko) – STRAUSS ENSEMBLE

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.

– 31 sierpnia – godz. 20:00             – RENATA DROZD

                                                           – SCENA AUTORSKA STUDIO

Część pierwsza:
Recital Renaty Drozd “Wyśpiewując Mickiewicza”
Koncert poświęcony jest w całości twórczości naszego największego poety- wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza,składający się z pieśni polskich kompozytorów , piszących do jego poezji,ale i nie tylko.Ciekawostką są pieśni rosyjskich kompozytorów,którzy pisali muzykę do oryginalnego tekstu Mickiewicza, bądź jego parafrazy, na j.rosyjski.Wszystkie utwory urzekają swoją malowniczością epoki romantyzmu.
Do najważniejszych zaliczyć można:
1.Precz z moich oczu-Fr.Chopin
2.Gdy cię nie widzę-M.Świerzyński(tekst wykorzystany przez Marka Grechutę w piosence Niepewność).
3.Polały się łzy me czyste-St.Niewiadomski
4..Moja pieszczotka-M.Glinka(w j.rosyjskim)-tempo di Mazurka
Renata Drozd jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach 2002-2003 współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie śpiewała partię tytułową w „Księżniczce Czardasza” E. Kalmana. W Operze Nova w Bydgoszczy, wystąpiła w roli Rozalindy w “Zemście nietoperza” J. Straussa. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach. W latach 2005-2013 solistka Filharmonii Dowcipu – autorskiego programu Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika. Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.
Część druga:
SCENA AUTORSKA STUDIO

KONCERT FINAŁOWY SCENY LETNIEJ

Renata Drozd jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach 2002-2003 współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie śpiewała partię tytułową w „Księżniczce Czardasza” E. Kalmana. W Operze Nova w Bydgoszczy, wystąpiła w roli Rozalindy w “Zemście nietoperza” J. Straussa. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach. W latach 2005-2013 solistka Filharmonii Dowcipu – autorskiego programu Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika. Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

 

NA WSZYSTKIE KONCERTY SCENY LETNIEJ: WSTĘP WOLNY

 

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat