KONCERTY SCENY LETNIEJ KCK
Organizowane na specjalnie odnowionej (i zadaszonej!) scenie plenerowej ustawionej przy Kieleckim Centrum Kultury. Tym razem zaprezentujemy Artystów związanych z Kielcami i Ziemią Świętokrzyską.
– 4 sierpnia – godz. 20:00
Muzyka klasyczna lekko podana – KAROL OSMAN – piano
– ANNIKA MIKOŁAJKO – sopran
Program będzie obejmował utwory z zakresu standardów jazzowych, musicalu, muzyki filmowej oraz operetki. Ponadto zostaną zaprezentowane dwie autorskie kompozycje.
Annika Mikołajko
Sopran koloraturowy, muzyk, multiinstrumentalistka, pedagog, żeglarka, magister sztuk muzycznych oraz wokalistyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziałach Edukacji Artystycznej i Rytmiki, Wokalno-Aktorskim a także absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój warsztat wokalny doskonaliła na kursach i zajęciach m.in. u Stefanii Donzelli, Jerzego Artysza, Bożeny Harasimowicz, Janusza Niziołka, Aleksandry Raszyńskiej, Christopha Strehla, Olgi Pasiecznik, Kate Peterson i Małgorzaty Ratajczak.
Jako solistka debiutowała na scenie Filharmonii Krakowskiej w operze „Peleas i Melizanda” pod batutą Gabriela Chmury. Zajmuje się wykonawstwem muzyki operowej, operetkowej, oratoryjnej, chóralnej i współczesnej. Współpracuje jako solistka z wieloma chórami i młodymi kompozytorami. Zaśpiewała między innymi partię solową w oprawie muzycznej Jana Pilcha do filmu animowanego „Xo Xo – Pocałunki i uściski” Wioletty Sowy oraz jako solistka na koncercie premierowym utworów Eugeniusza Popławskiego i Silvera Coopera. Była solistką w prawykonaniu utworu Michała Dormana „Dodi li va ‘ani lo” oraz utworu Karola Osmana „Hortus Nocti”. Prowadzi szereg warsztatów muzycznych i umuzykalniających. W ramach szerzenia kultury morskiej wydała w 2017 roku książkę „Szanty i ich muzyczno-edukacyjny charakter w środowisku marynarzy w erze wielkich żaglowców”.
Karol Osman
Kompozytor, aranżer, nauczyciel, organista, akompaniator, magister sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kompozycji (ze specjalizacją: kompozycja filmowa i teatralna) u prof. dr. hab. W. Widłaka. Swój warsztat kompozytorski doszkalał na kursach mistrzowskich m.in. u Zygmunta Krauzego, Hanny Kulenty, Richarda Bellisa, Christine Meissner, Gabrieli Ortiz, Ivana Buffo, Gavina Greenaway’a.
Utwory Karola Osmana były wielokrotnie wykonywane podczas koncertów w uczelni i poza nią – między innymi na koncertach organizowanych przez Koło Naukowe Studentów Kompozycji oraz w ramach 30. Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Za swoją działalność kompozytorską i szczególne zasługi oraz zaangażowanie w pracy na rzecz Koła Naukowego, którego był przewodniczącym, w 2019 roku otrzymał Dyplom Rektora Akademii Muzycznej.
Karol Osman jest finalistą Międzynarodowego Konkursu „Young Talent Award” organizowanego w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Został również laureatem głównej nagrody w konkursie kompozytorskim „New Vison” organizowanego w ramach “International Chopin and Friends Festival”. Młody kompozytor jest twórcą między innymi muzyki do filmów „Alicja” i „Zostań” w reżyserii Pauliny Michty oraz spektaklu teatralnego „Panna Julie” w reżyserii Przemysława Ostrowskiego.
– 11 sierpnia – godz. 20:00
Folkowa nuta z Ponidzia i ze świata – POZYTYWNIE NAKRĘCENI
Zespół Pozytywnie Nakręceni powstał w Pińczowie w 2012 roku. Gra swoją „muzykę świata”: folk i etno z elementami rocka, muzyki klezmerskiej i bałkańskiej. Coraz częściej w swojej muzycznej drodze skręca w stronę polskich, tradycyjnych nut podanych w bardzo atrakcyjnej aranżacji. Ich pierwsza płyta „Folk&Roll” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem u słuchaczy spragnionych dobrej zabawy.
– 18 sierpnia – godz. 20:00
Jazz ma przyszłość! – KUBA KOWALSKI QUARTET
Formacja powstała jesienią 2017 roku, z inicjatywy Jakuba Kowalskiego – trębacza, ucznia kieleckiej szkoły muzycznej. Zespół tworzą, choć na swój młody wiek, doświadczeni i profesjonalni muzycy, którzy współpracowali już z największymi muzykami w Polsce. Zespół gra standardy muzyki jazzowej takich twórców jak Miles Davis, Herbie Hancock, John Coltrane, Chris Botti. Chętnie sięga również po własne kompozycje.
– 25 sierpnia – godz. 20:00
Muzyka znad pięknego, modrego Dunaju (i nie tylko) – STRAUSS ENSEMBLE
Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.
– 31 sierpnia – godz. 20:00 – RENATA DROZD
– SCENA AUTORSKA STUDIO
KONCERT FINAŁOWY SCENY LETNIEJ
Renata Drozd jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach 2002-2003 współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie śpiewała partię tytułową w „Księżniczce Czardasza” E. Kalmana. W Operze Nova w Bydgoszczy, wystąpiła w roli Rozalindy w “Zemście nietoperza” J. Straussa. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach. W latach 2005-2013 solistka Filharmonii Dowcipu – autorskiego programu Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika. Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.
NA WSZYSTKIE KONCERTY SCENY LETNIEJ: WSTĘP WOLNY
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.