ScrollToTop

Letnia SCENA KCK: Lipiec 2019

07
Lipiec, 2019
Godz. 20:30

 

Współorganizowane przez KCK Współorganizowane przez KCK

KONCERTY SCENY LETNIEJ KCK

Organizowane na specjalnie odnowionej (i zadaszonej!) scenie plenerowej ustawionej przy Kieleckim Centrum Kultury. Tym razem zaprezentujemy Artystów związanych z Kielcami     i Ziemią Świętokrzyską.

– 30 czerwca – godz. 20:30

Przeboje i premiery Sceny Autorskiej STUDIO

Przebojowy zbiór utworów muzycznych i teatralnych miniaturek przygotowanych przez Scenę Autorską STUDIO. Usłyszymy i zobaczymy między innymi fragment spektaklu „Bida z nendzom bez świot pendzom” oraz piosenki z muzycznych wydarzeń kreowanych przez Scenę Autorską STUDIO.

– 7 lipca          – godz. 20:30

Roztańczona noc z Tangiem

Carlos Roulet – pochodzący z Buenos Aires śpiewak, który występował  zarówno dla tłumów wielbicieli tanga, jak również w kameralnych klubach i na milongach. Artysta koncertował w Brazylii i Kolumbii, a od 2012 roku można go usłyszeć w Europie. Carlos Roulet ma wspaniały kontakt z publicznością , a jego interpretacje tanga wywołują zachwyt u słuchaczy.

Artyście  towarzyszyć będzie wirtuoz bandoneonu, pianista, kompozytor i aranżer muzyczny

Edgardo Otero Salvador. Jako członek kwintetu “Escualo Tango” koncertował we Francji,   a z orkiestrą symfoniczną “Opal sinfonietta de Boulogne sur mer” odbył tournee po Argentynie i Urugwaju.

Artystom podczas koncertu towarzyszyć będą tangueros – Maestro Paweł Cheda, Anna Żelazo, Ewelina Woźniczka i Piotr Siwoń , którzy zatańczą na scenie najpiękniejsze tanga.

Maestro Paweł Cheda- tancerz, choreograf, nauczyciel tanga argentyńskiego, który uczył się u najlepszych tego świata- Jorge Torresa, Natachy Poberaj oraz Mistrza Mistrzów Gustavo Naveiry. w 2010 roku został Mistrzem USA w tangu scenicznym. Absolwent prestiżowej szkoły The Juilliard School Dance Division w Nowym Jorku. Paweł Cheda jest pedagogiem w szkole Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie wszyscy mogą rozpocząć jak również kontynuować naukę tanga pod okiem Mistrza.

Po koncercie zapraszamy wszystkich miłośników tanga argentyńskiego na Milongę Sin Rumbo, która jak co niedzielę odbędzie się w foyer Małej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury.

 

– 14 lipca        – godz. 20:30

Folkowe korzenie muzyki – STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH

Studium Instrumentów Etnicznych to zespół folkowy, który powstał w 2012 roku w Skarżysku – Kamiennej jako grupa studentów klasy etnicznych bębnów. Założycielem i liderem jest Piotr „Stiff” Stefański. Swoją stylistyką nawiązują również do folkloru Gór Świętokrzyskich a muzyka okraszona jest lirycznymi, niebanalnymi tekstami.

 

– 21 lipca        – godz. 20:30

Aleksandra i Wojciech Lipińscy oraz Andrzej Zielak

SWINGIN’ MONIUSZKO

Na koncert składają się polskie melodie ludowe w nowoczesnych opracowaniach. Z racji roku Stanisława Moniuszki muzycy sięgają również po pieśni tego kompozytora, pokazując je w zupełnie nowej odsłonie. Całości dopełniają melodyjne kompozycje Wojciecha Lipińskiego.

Aleksandra Lipińska (śpiew) – jest absolwentką Katedry Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej łódzkiej Akademii Muzycznej, ale zamiłowanie do jazzu skierowało ją w stronęśpiewu. Wielokrotnie brała udziałw jazzowych warsztatach wokalnych oraz lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez GrażynęAuguścik, Geralda Trotmana czy Rocio Guitard. Uczyła się również pod okiem Anny Serafińskiej w jej studiu wokalnym. Od kilku lat koncertuje w duecie z gitarzystą Wojciechem Lipińskim, wykonując standardy jazzowe i własne kompozycje. Do swoich ważnych osiągnięć zalicza udział w projekcie pt.: „Jazz w kadrze” poświęconym polskiej muzyce jazzowej goszczącej na srebrnym ekranie (Kurylewicz, Komeda, Korzyński) oraz koncert „na żywo” na antenie Polskiego Radia Łódź pt.: „Kolędy polskie”, do którego zaprosiła muzyków jazzowych. W lipcu 2009 r została laureatką konkursu o Złotą Basztę w ramach X Jazz Baszta Festiwal w Czchowie.

Wojciech Lipiński (gitara) uzyskał dyplom ukończenia Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie gitary prof. Jerzego Nalepki, oraz studia podyplomowe w Hochschule Fur Kunste Bremen pod kierunkiem prof. Bernarda Hebb’a i adiunkta Jensa Wagnera. Z powodzeniem brał udział w wielu konkursach i kursach mistrzowskich m.in. Hiszpanii, Czechach, Niemczech i Francji. Jest również laureatem konkursów gitary klasycznej w Koninie, Kielcach, Gdańsku. W 2006 roku otrzymał wyróżnienie na I Konkursie Gitarowym im, Marka Sokołowskiego w Lublinie. Wojciech Lipiński jest również wielkim fanem jazzu, a doświadczenie w tym kierunku zdobywał pod okiem Gary’ego Wittnera (USA) i Martina Schaberl’a (Austria). Uczestniczy w wielu projektach muzycznych, jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor.

Andrzej Zielak to utalentowany kontrabasista młodego pokolenia, urodzony w Kutnie jest absolwentem tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I i IIst. Studia wyższe ukończył na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w Instytucie Jazzu, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli-Meira. W swoim dorobku artystycznym ma występy na wielu festiwalach jazzowych, w Polsce oraz po za jej granicami m.in.: Jazz Jambore, Bielska Zadymka Jazzowa, Festival Jazz d’Avignon, Jazz Forum Festiwal, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, “Old Jazz Meeting” w Iławie i in. Co było okazją do gry w zespołach: Piotra Wojtasika, Eryka Kulma, Krzysztofa Popka, Anny Serafińskiej, Andrzeja Jagodzińskiego, Wojtka Kamińskiego, Karoliny Glazer, Moniki Borzym, Old Timers

 

– 28 lipca        – godz. 20:30            

Inny odcień jazzu – HEAVY METAL SEXTET

HEAVY METAL SEXTET w momencie powstania sięgał do tradycji hard-bopowej, lecz wkrótce rozszerzył profil o wpływy jazz-rockowe i funkowe. Wówczas to standardy z ery Silvera i Davisa, zostały zastąpione kompozycjami Szymańskiego, Kowalskiego i Bogdanowicza. Taki charakter zespołu utrzymał się właściwie do 1984 roku. Zespół zawiesił działalność w grudniu 1984. Reaktywował się latem 2011 roku i wspaniale bawi się jazzem.

NA WSZYSTKIE KONCERTY SCENY LETNIEJ: WSTĘP WOLNY

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.