ScrollToTop

„NIE LUBIĘ PANA, PANIE FELLINI”

20
styczeń, 2019
Godz. 18:00

 

Mała Scena KCK

KIELECKIE CENTRUM KULTURY

Z OKAZJI 99 ROCZNICY URODZIN FEDERICO FELLINIEGO

ZAPRASZA NA MONODRAM

„NIE LUBIĘ PANA, PANIE FELLINI”

20 STYCZNIA – GODZ. 18:00

MAŁA SCENA KCK

W ROLI GIULIETTY MASINY – MAŁGORZATA BOGDAŃSKA

REŻYSERIA: MAREK KOTERSKI

po spektaklu:

Spotkanie z twórcami spektaklu: Małgorzatą Bogdańską i Markiem Koterskim

Spektakl opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i – prywatnie – żony reżysera Federica Felliniego. Para poznała się w 1942 roku, w kolejnym wzięła już ślub. Byli małżeństwem przez 50 lat. Rozłączyła ich nagła śmierć Felliniego.

Masina zagrała w siedmiu filmach swojego męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku”, czy „Nocach Cabirii”. Burzliwy i pełen emocji związek dwojga Artystów zainspirował Koterskiego do zmierzenia się z tym tematem na teatralnym afiszu. Rolę Masiny w “Nie lubię pana, Panie Fellini” oddał swojej żonie, Małgorzacie Bogdańskiej.

Ta opowieść staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża. Ale czy geniusz usprawiedliwia nielojalność i niewierność.

Bilety: 40 zł

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat