ScrollToTop

Marcelina Akustycznie + Giełda Płyt / Record Store Day Kielce

13
Kwiecień, 2019

 

Scena Kameralna KCK

Record Store Day, czyli ogólnoświatowy dzień niezależnych sklepów muzycznych, zainaugurowano w 2007 roku. Inicjatywa, która z początku miała pomóc bankrutującym sklepom muzycznym w Stanach Zjednoczonych, przekształciła się w międzykontynentalny ruch i dała bodziec do systematycznego wzrostu sprzedaży płyt na światowym rynku wydawniczym. Drugą młodość otrzymały płyty winylowe, które wróciły do łask kolekcjonerów. Odkąd przykurzone maszyny tłoczni poddano renowacjom, wytwórnie mnożą kapitał na limitowanych wersjach premierowych albumów oraz reedycjach klasycznych nagrań, a portale aukcyjne puchną od wachlarzu możliwości zdobycia upragnionego tytułu.

Z każdym rokiem różnorodność wydarzeń organizowanych z okazji Record Store Day wykraczała ponad pierwotne założenia, nadając uroczystościom zupełnie frywolny charakter. Nie zmienił się jednak cel nadrzędny – pielęgnowania nawyków kolekcjonowania fizycznych nośników muzycznych.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współorganizować kielecką edycję RSD z Antykwariatem Pegaz, bo to w zasadzie ich święto. Rodzinny interes, który ogarniają Andrzejewscy, buduje swoją markę już od kilku lat. A niełatwe to zadanie, bo Wiesław i Marek nie ukończyli kierunków marketingowo – handlowych i nie mają doświadczenia w tworzeniu piramid finansowych. Zjedli natomiast zęby na kolekcjonowaniu płyt, swojej życiowej pasji. Przegadali setki godzin i przewertowali tysiące albumów. Traktują sprawę serio i są nie do przegadania. Kręcą nosem nad cyfrowo zmasterowanymi reedycjami i nie przekonują ich winylowe promocje w Biedronce. Rozkładają dźwięki na pierwiastki i torpedują tyradami na temat wyższości brzmienia płyty winylowej. Ortodoksi, ultrasi i kibole analogów. Życzliwi przy tym i pomocni. Podpowiedzą na co warto zwrócić uwagę. Pomogą poszerzyć horyzonty i zadbać o własną kolekcję. To Wasz dzień Panowie, działajcie jak najdłużej!
Giełda, nad którą czuwa Antykwariat Pegaz, jest sprawą otwartą. Jeśli macie ochotę zaprezentować własną kolekcję – sprzedać lub wymienić przykurzone płyty – śmiało dzwońcie do pana Wiesława (695 609 954). Miejsca powinno starczyć dla każdego chętnego.

Koncert Marceliny w ramach Record Store Day.

Będzie to koncert akustyczny w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, czwarty, studyjny album Marceliny “Koniec wakacji” .

Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings).
Jak mówi wokalistka: ,,Nowy materiał to zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą Karasiem i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy sie na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy do którego byłam przyzwyczajona”.

Bilety w cenie: 35 zł
dostępne online i w kasie KCK
Mała Scena KCK

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.