ScrollToTop

NIE TYLKO TYTUS - pokaz specjalny filmu "Papcio Chmiel"

19
Luty, 2021
Godz. 19:00

 

Duża scena KCK

„NIE TYLKO TYTUS”

19 LUTEGO – 19:00

 

POKAZ SPECJALNY FILMU „PAPCIO CHMIEL”

oraz

SPOTKANIE Z REŻYSEREM FILMU PETRO ALEKSOWSKIM,

który opowie o kulisach powstawania filmu.

 

„Papcio Chmiel” to dokumentalny projekt filmowy prezentujący Henryka Jerzego Chmielewskiego – wybitną postać polskiej sztuki. Dzieło jest oparte na pomyśle opowiedzenia o artyście oczami jego 11–letniego fana, chłopca prowadzącego swój program literacki Czytajo.pl na kanale YouTube, w którym recenzuje książki.

Marzeniem entuzjasty literatury jest spotkanie z Papciem i przeprowadzenie z nim wywiadu do swojego wideobloga. W przebiegu akcji śledzimy próby kontaktu Olafa z jego Mistrzem. Po drodze spotyka on znawców tematu: krytyków, publicystów, artystów. Uczestniczy w wydarzeniach specjalnych dla fanów, poznaje historię swojego bohatera, zarówno zawodową, jak i osobistą – między innymi wydarzenia związane z udziałem Chmielewskiego w Powstaniu Warszawskim.

FILM „PAPCIO CHMIEL” prezentowany był na ubiegłorocznym Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2020.

DUŻA SCENA KCK

 

WST ĘP WOLNY

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat