ScrollToTop

OSCAROWO-WALENTYNKOWO - pokaz filmu "Lekcja Miłości"

14
Luty, 2021
Godz. 18:00

 

Duża scena KCK

OSCAROWO-WALENTYNKOWO

14 LUTEGO – 18:00

 

POKAZ FILMU

„LEKCJA MIŁOŚCI”

reż. Małgorzata Goliszewska, Katarzyna Mateja

„Lekcja miłości” to miejscami smutna (co wrażliwszym widzom polecam zaopatrzyć się w chusteczki), ale w gruncie rzeczy bardzo pogodna i na swój sposób optymistyczna opowieść o niespełna 70-letniej Joli, którą poznajemy w momencie gdy po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina.

Tam wreszcie żyje tak, jak zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Jej teksty opowiadają o miłości, której nigdy nie zaznała. W oczach Joli świat jest romantyczny, kolorowy, dramatyczny. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka – starszego od niej mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci…

Czy Jola odważy się żyć swoim życiem? I czy wreszcie zrobi to, czego sama pragnie, a nie, czego oczekują od niej inni?

Coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się kolejną prostą opowieścią, okazuje się jednak wyjątkową historią, która niesie ze sobą piętrowe przesłanie dla widzów w każdym wieku.

FILM „LEKCJA MIŁOŚCI” JEST JEDYNYM POLSKIM FILMEM DOKUMENTALNYM, KTÓRY ZNALAZŁ SIĘ NA LIŚCIE FILMÓW KANDYDUJĄCYCH DO NAGRODY OSCARA!

 

DODATKOWO:

POKAZ ETIUD FILMOWYCH „O MIŁOŚCI” ZE SZKOŁY FILMOWEJ IM. K. KIEŚLOWSKIEGO UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

„PIERWSZA MIŁOŚĆ” – REŻ. JERZY ARTUR PENCA

„ŁAGODNA” – REŻ. MAGDALENA ŁAZARKIEWICZ

DUŻA SCENA KCK

 

WSTĘP WOLNY

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat