ScrollToTop

Pokazy filmowe: DOKUMENT NA LATØA

12
Lipiec, 2019
Godz. 19:00

 

Mała Scena KCK

DOKUMENT NA LATØA – MAYFLY I FESTIWAL NURT POLECAJĄ

5 lipca            – godz. 19:00 – “Maksymiuk. Koncert na dwoje” – reż. Tomasz Drozdowicz

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Film jest opowieścią o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie płaconej za ten talent.

12 lipca          – godz. 19:00 – “Cena wszystkiego” – reż. Nathaniel Kahn

Współczesny obraz rynku sztuki, widziany oczami kolekcjonerów, handlarzy, kuratorów i najlepszych artystów. Dokument przedstawia odpowiedzi na te pytania i w dynamiczny i zabawny sposób demistyfikuje elitarny świat sztuki współczesnej. Dzięki wyjątkowym wywiadom z artystami, handlarzami, kolekcjonerami i pracownikami domów aukcyjnych, film zabiera nas do głębi ukrytego świata.

19 lipca          – godz. 19:00 – “Over the limit” – reż. Marta Prus

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

26 lipca          – godz. 19:00 – “Sztuka rapu” – reż. Ice-T, Andy Baybutt

Nie uliczne walki, narkotyki i zabójstwa leżą w sercu “Sztuki rapu”, ale słowo, z którym czołowi raperzy zwracają się do siebie nawzajem i publiczności. Przewodnikiem po świecie nawijek, tekstów i narracji jest Ice-T. Jego rozmówcami – Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Run DMC, Ice Cube.

 

MAŁA SCENA KCK

NA WSZYSTKIE POKAZY FILMOWE: WSTĘP WOLNY

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.