ScrollToTop

Salon Bezsenność | Andrzej Grabowski

02
Kwiecień, 2020
Godz. 18:00

 

Mała Scena KCK

Szanowni Państwo!
W trosce o zdrowie publiczne i zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego informujemy, że od 12 do 22 marca br. Wszystkie wydarzenia w Kieleckim Centrum Kultury zostają odwołane.
O szczegółach dotyczących poszczególnych imprez (zwrotów pieniędzy czy zmianach terminu) będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej i profilu na Facebooku.

Zwroty środków za bilety zakupione za pośrednictwem internetowego Serwisu Bilety24, nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

 

Salon Bezsenność: Andrzej Grabowski

Doskonały aktor filmowy, teatralny (kto nie pamięta Gebelsa z „Pitbulla” czy jednego z aktorów z „Tercetu” Bogusława Schaeffera?), sprawiedliwy juror telewizyjnego show i najbardziej znana postać z polskich sitcomów Ferdek Kiepski.  Andrzej Grabowski  będzie gościem kolejnego Salonu Bezsenność.

Aktor opowie o swoim życiu zawodowym, w którym więcej nauczyły go porażki niż sukcesy. Powtarzanie roku w krakowskiej szkole teatralnej sprawiło, że wreszcie przyłożył się do nauki.  Po przegranej w walce o rolę teatralną w Jerzym Kryszakiem, trafił do teatru w Tarnowie, gdzie zagrał wiele dobrych ról. Rozstanie ze Starym Teatrem umożliwiło mu zagranie kultowej już roli Ferdynanda Kiepskiego. Aby zerwać z wizerunkiem domorosłego filozofa i wielbiciela piwa, zawalczył o rolę policjanta w filmie Patryka Vegi.

Choć zwykle gra twardzieli, prywatnie jest raczej sentymentalny, trochę podejrzewa się o pracoholizm i żyje uważnie, zamiast stawiać sobie cele i wyzwania:  – Moje życie to pasmo przypadków. Poddaję się jego nurtowi, ale oczywiście selekcjonuję, jakie ryby z tej rzeki wyłowię. Jedną zjem, a drugą wypuszczę. Nie wiem, czy potrafiłbym sam sobie życie urządzić. I czy tak w ogóle się da – wyjaśniał dziennikarce „Gazety Wyborczej” Angelice Swobodzie.

Grabowski ma wielki talent komediowy, na swoim koncie kilkadziesiąt zapadających w pamięć ról teatralnych i filmowych. Występował na deskach Teatru Stu, Starego Teatru i teatru w Tarnowie.  W filmach najpierw dostawał role drugoplanowe, ale po serialu “Boża podszewka”, a później dzięki kreacji Ferdynanda Kiepskiego w sitcomie “Świat według Kiepskich” zyskał ogromną popularność. Grabowski występuje także na scenach kabaretowych. Ma także talent muzyczny, a na swoim koncie aż trzy płyty.  Dlatego podczas Salonu Bezsenność zaśpiewa pieśni Sergiusza Jesienina.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.