ScrollToTop

Salon Bezsenność - Dariusz Makaruk

02
Marzec, 2020
Godz. 18:00

 

Mała Scena KCK

Dariusz Makaruk

Dwa miesiące temu zrealizował największy na świecie pokaz wideomappingu 3D w chińskim mieście Shenzen. To  rezultat wygranej w międzynarodowym konkursie sztuki audiowizualnej, którą twórca zdobył  już po raz drugi w życiu. Producent muzyki elektronicznej, autor pokazów audiowizualnych, manager, przedsiębiorca prowadzący firmę w sektorze innowacyjnych projektów multimedialnych, pochodzący z Kielc Dariusz Makaruk będzie gościem Salonu Bezsenność. Spotkanie – 2 marca o godz. 18:00 na Małej Scenie KCK. Wstęp wolny

Opowie m.in. o swoich autorskich koncertach, festiwalach i projektach realizowanych po raz pierwszy na świecie. Pokaże zapisy swoich wideomappingów i interaktywnych instalacji prezentowanych m.in. w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Europie. Zapytamy go także o współczesny przemysł muzyczny i sztukę, koncerty, płyty i plany. Dowiemy się, z czego jest najbardziej dumny i co – w artystycznej pracy – ceni najbardziej.

Makaruk zaprosi gości do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, które będzie miało formę Q&A. Jego przebieg będzie uzależniony przede wszystkim od zaangażowania i potrzeb publiczności.

Dariusz Makaruk – należy do Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej (PSeME) – Polskiego wydziału CIME/ICEM w Bourges wspieranego przez UNESCO. Współtworzy nowoczesne projekty z gatunku muzyki elektronicznej oraz digital-jazz oraz występuje z uznanymi muzykami sceny jazzowej m.in. z Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko, Tymonem Tymańskim. Jest laureatem głównej nagrody Międzynarodowego Konkursu Les Bains Numeriques #9 we Francji za koncert audiowizualny duetu Dimension N współtworzonego wraz z artystką sztuki generatywnej Albą G Corral z Hiszpanii.  Jako producent pokazów audiowizualnych tworzy wizualizacje interaktywne, wielkoformatowe mappingi wideo 3D oraz obiekty interaktywne w przestrzeni publicznej. Był inicjatorem oraz dyrektorem artystycznym Festiwalu Moving Closer Innovative Art Festival organizowanego w Warszawie oraz imprezy masowej Laserowa Noc organizowanej w Amfiteatrze Kadzielnia Kielce.

Strona internetowa: www.makaruk.net

Spotkanie odbędzie się 2 marca o godz. 18:00 na Małej Scenie KCK. Wstęp wolny.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.