ScrollToTop

Salon Bezsenność z Jakubem Witkiem

28
Luty, 2019

 

Scena Kameralna KCK

Salon Bezsenność z Jakubem Witkiem
28 lutego
Godz. 19.00
Mała Scena KCK
Wstęp wolny

Nowy filmu dokumentalny Kuby Witka jest doskonałą okazją do spotkania z tym wszechstronnie utalentowanym kielczaninem. Premierowy pokaz „Faroe Way” dopełni rozmowa z Kubą, podczas której dopytamy o inspiracje, motywacje i wrażenia z podróży po północnej Europie.

 

„Faroe Way”

Dokumentalna opowieść o mieszkańcach Wysp Owczych, ich zmaganiach z trudnymi warunkami, starciach z naturą, oceanem, klimatem, izolacją i głodem. Historia walki o przetrwanie języka, którym dziś posługuje się niespełna 80.000 osób. Opowieść o Państwie, którego początki biorą się z małych społeczności odizolowanych wiosek, a którego rozwiązania urbanistyczne są dziś wzorem dla reszty świata.

„Faroe Way” pokazuje unikalny kraj zarówno oczami rodowitych Farerczyków, jak i naszych rodaków, zamieszkujących wyspy od kilku do nawet kilkunastu lat, którzy utożsamiają się z tym miejscem i są ambasadorami jego surowego piękna.

Wraz z bohaterami odwiedzimy Fugloy – najbardziej wysuniętą na północ wyspę zewnętrzną, na której mieszka jedynie kilka osób, a dostać się na nią można tylko małym promem pocztowym lub helikopterem. Będziemy spacerować po historycznej dzielnicy rządowej Tinganes, znajdującej się w Torshavn – stolicy Wysp Owczych – by poznać tajniki farerskiej architektury.

Posłuchamy o tradycyjnym tańcu oraz dawnych balladach, które śpiewane są po dziś dzień. Wybierzemy się na połów niewielkim rodzinnym kutrem. Dowiemy się dlaczego farerskie owce są unikalne i jaką rolę odgrywały wzory na lokalnych swetrach. Zwiedzimy wiele niesamowitych miejsc jak Saksun lub Mykines, a nawet będziemy mieli okazję przeżyć tradycyjny połów wielorybów.”

Więcej na : kubawitek.com

Kuba Witek:

Urodzony w Krakowie, wychowywał się w Kielcach. Filmowiec, podróżnik, autor książek. Absolwent University of Central Lancashire w Preston, na kierunku Music Production. Uczestnik i lider inicjatyw muzyczno-multimedialnych na terenie całej Europy, angażujący się w działania pozarządowe. Współzałożyciel projektu muzycznego „Zaburzenia”. W 2015 roku napisał swoją pierwszą powieść autobiograficzną – Re:tusz. W 2016 roku napisał drugą książkę – Ring Road: Dookoła Islandii na rowerze. W 2017 zrealizował swój pierwszy film dokumentalny o Polakach na Islandii – „ISOLAND: Islandzkie historie polskich emigrantów”.

 

 

 

 

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.