ScrollToTop

Salon Bezsenność z Sylwią Winnik

18
Wrzesień, 2020
Godz. 18:00

 

Mała Scena KCK

KIELECKIE CENTRUM KULTURY
ZAPRASZA

SALON BEZSENNOŚĆ z SYLWIĄ WINNIK
18 września – godz. 18:00
MAŁA SCENA KCK

Spotkanie promujące książkę „Dzieci z Pawiaka”

Pawiak – największe więzienie gestapowskie na terenach Polskich. Trafiały do niego całe rodziny, również kobiety w ciąży. Karę odbywały tam również dzieci i młodzież, która angażowała się w działalność konspiracyjną. „Dzieciństwo” było dla nich pustym słowem, odległym wspomnieniem, nieznanym stanem beztroski.

Jan spędził 2 pierwsze lata swojego dzieciństwa w celi. Nie znał innego świata. Więzienie było da niego jedynym domem. Emilię zgarnęli w szóstym miesiącu ciąży. Jako pierwszy na Pawiak trafił jej mąż. Lilii, ich córka urodzona w więzieniu, do dziś nie potrafi spokojnie czytać wspomnień katowanego tam ojca.

Co stało się z nimi później – jeśli było jakieś „później”…

Sylwia Winnik w swojej nowej książce dotarła do niepublikowanych dotąd opowieści i osobistych zdjęć bohaterów tamtych wydarzeń. Każda z ich historii pokazuje, że mimo wszystko warto wierzyć w człowieka i w dobro.

Sylwia Winnik – autorka, która ocala historie od zapomnienia.

Autorka bestsellerów “Dziewczęta z Auschwitz” i „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”. Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Inspiracje do swoich reportaży czerpie z prawdziwych ludzkich historii. W mistrzowski sposób łączy emocje z literaturą faktu. Pisze z ogromnym szacunkiem do swoich bohaterów, z wielką wrażliwością, ale też dociekliwością zgłębia tematy swoich książek.

 

WSTĘP WOLNY

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.