ScrollToTop

Salon Bezsenność z Sylwią Winnik

12
Kwiecień, 2019

 

Scena Kameralna KCK

HISTORIĘ PISZĄ KOBIETY…

Kieleckie Centrum Kultury

zaprasza na

SALON BEZSENOŚĆ Z SYLWIĄ WINNIK

AUTORKĄ BESTSELLEROWYCH KSIĄŻEK:

„DZIEWCZĘTA Z AUSCHWITZ” oraz „TYLKO PRZEŻYĆ. PRAWDZIWE HISTORIE RODZIN POLSKICH ŻOŁNIERZY”

12 kwietnia (piątek) – godz. 19:00

Mała Scena KCK

Historia to nie tylko fakty, daty, ruchy wojsk i dyplomatyczne działania. To przede wszystkim ludzkie losy, niezwykłe emocje, to przede wszystkim prawda o człowieku.

Sylwia Winnik tę emocjonalną stronę historii potrafi przekazać tak jak nikt – delikatnie wydobywa ze swoich bohaterów całą gamę ich uczuć, nie przekracza granic – a jednak dociera w swoich rozmowach tam, gdzie inni jeszcze nie byli. Potrafi słuchać, potrafi pisać o tym, co usłyszała. I jest obecnie jedną z najciekawszych Autorek na polskim rynku wydawniczym. Jak najbardziej zasłużenie!

Zapraszamy na rozmowę, w której opowie – między innymi –  jak powstawały jej bestsellerowe książki, w jaki sposób przebyła drogę od Blogerki do Autorki oraz o czym będzie kolejna książka a także dlaczego kobiety piszą o historii inaczej niż mężczyźni.

Zapraszamy!

“Dziewczęta z Auschwitz” – książka opowiada o losach dwunastu kobiet, które trafiły do obozu w wieku kilku lat lub na skraju dorosłości. Zawiera także historię bohaterki, która urodziła się w Auschwitz, a swoją przeszłość rekonstruuje na podstawie wspomnień matki. Reportaż wzbogacają zdjęcia ze zbiorów prywatnych rodzin bohaterek z okresu zanim trafiły do obozu oraz ilustracje z archiwum Muzeum w Auschwitz.

„Tylko przeżyć” – prawdziwe opowieści rodzin polskich żołnierzy. Dla nich wojna to codzienność. Jak mówi sama autorka: Ta książka jest dla mnie niezwykle ważna. Chciałam uchwycić w niej emocje ludzi, którzy biorą udział w wojnie. Ich odwagę, oddanie, ale też strach i tęsknotę. Słuchałam historii żołnierzy wyjeżdżających na misje, a później borykających się z PTSD. Rozmawiałam z ich rodzinami, które swoją walkę toczą w codziennym życiu. Moi bohaterowie czasami milczeli. To milczenie wyrażało więcej niż słowa. Tę ciszę również starałam się uchwycić i oddać w książce. Wszystkie wydarzenia, które opisałam, są prawdziwe i mogą dotyczyć każdego z nas.
Sylwia Winnik.

Wstęp wolny!

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.