ScrollToTop

Salon Bezsenność z Wojciechem Chmielarzem

19
Marzec, 2021
Godz. 18:00

 

Mała Scena KCK

Salon Bezsenność z Wojciechem Chmielarzem
19 marca 2021, Mała Scena KCK
Wstęp wolny

 

– Zawsze wiem, jak się skończą moją powieści. To jedno z wymagań gatunku, jakim jest kryminał. Jeśli chcemy doprowadzić czytelnika do celu, to musimy przecież wcześniej go znać. Inaczej sami pogubimy się po drodze – tłumaczy swoją pisarską kuchnię Wojciech Chmielarz.

 

Jeden z  najbardziej rozpoznawalnych i najpoczytniejszych polskich autorów kryminałów spotka się z czytelnikami. Opowie o swoich książkach, ulubionych bohaterach, fascynacji fantastyką, szukaniu inspiracji i pomysłów, planach na przyszłość i drodze, jaką musiał przejść, by z pisarza hobbysty wyrosnąć na jednego z wielkich polskiej literatury kryminalnej.

 

Wojciech Chmielarz to autor kilkunastu kryminałów, twórca serii z komisarzem Jakubem Mortką i mrocznej serii, która rozgrywa się w Gliwicach (m.in. „Zombie”). Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2015 roku za „Przejęcie” i Nagrody Wielkiego Kalibru Publiczności za „Żmijowisko”. Ta książka została zekranizowana, a serial o tajemniczym zniknięciu Ady można oglądać w Canal+. W ostatnich latach „skręca” w stronę thrillerów psychologicznych, wydał „Wyrwę” i „Ranę”, a w czasach pandemii – „Prostą sprawę”, która funkcjonowała najpierw jako powieść w odcinkach publikowana na oficjalnym profilu pisarza na Facebooku.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat