ScrollToTop

Salon Wirtuozów: „NOVI PIANO DUO”

11
Marzec, 2020
Godz. 19:00

 

Duża scena KCK

KIELECKIE CENTRUM KULTURY
ZAPRASZA DO SALONU WIRTUOZÓW
NA KONCERT

 „NOVI PIANO DUO”

11 MARCA – GODZ. 19:00
DUŻA SCENA KCK

Anna Wielgus – fortepian
Grzegorz Nowak – fortepian

 

Novi Piano Duo zostało utworzone w 2018 roku przez Annę Wielgus oraz Grzegorza Nowaka, absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Anna Wielgus w wieku 7 lat rozpoczęła naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie mgr Barbary Biernat, a następnie kontynuowała edukację muzyczną w klasie fortepianu dr. hab. Mariusza Sielskiego, którą w 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Marioli Cieniawy-Puchały oraz kameralistyki prof. Janiny Baster oraz dra hab. Sławomira Cierpika. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich gry solowej i kameralistyki, między innymi u prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Anny Malikovej, mgr Olgi Łazarskiej, prof. Paula Badura-Skody, prof. Jonathana Anera, prof. Pascala Le Corre. Jest dwukrotną stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej. Grzegorz Nowak naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Kielcach w klasie mgr Stefanii Rytel, a następnie mgr Andrzeja Domina. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie mgr Olgi Łazarskiej. Naukę kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa, dr. hab. Piotra Machnika oraz w klasie kameralistyki prof. Danuty Mroczek-Szlezer, dr. hab. Sławomira Cierpika oraz dr. hab. Bartłomieja Kominka. W ramach kursów mistrzowskich współpracował z wybitnymi pedagogami takimi jak: Wojciech Świtała, Ewa Bukojemska, Eugen Indjic, Dina Yoffe, Jerzy Sterczyński, Tamas Ungar.
Novi Piano Duo, pomimo krótkiej współpracy, prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: I nagroda oraz Grand Prix na VI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych LIONS CLUB w Monako, I nagroda w kategorii duet na dwa fortepiany oraz I nagroda oraz Grand Prix w kategorii fortepian na cztery ręce podczas XXIX “Roma International Piano Competition”, wyróżnienie oraz nagroda specjalna dla najlepszego duetu fortepianowego na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Novi Piano Duo brało udział w kursach mistrzowskich wybitnych duetów fortepianowych, m.in. Miroir Piano Duo, Duo Turgeon, Kanazawa-Admony Piano Duo. Od października 2018 roku zespół doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem dr. hab. Bartłomieja Kominka w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Współorganizatorem koncertu jest firma Yamaha.

 

BILETY W CENIE: 30 ZŁ

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.