ScrollToTop

sanah

12
Wrzesień, 2021
Godz. 18:00

 

Duża scena KCK

Koncert sanah

Kieleckie Centrum Kultury
12.09.2021 – godz. 18:00
Duża Scena KCK
BILETY WYPRZEDANE

 

Jest jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. W roku 2020 z obiecującej debiutantki stała się najpopularniejszą polską wokalistką w streamingu audio-video (m.in. Spotify, Youtube/Vevo), jak i autorką najczęściej granego polskiego utworu w radiach (wg ZPAV).

Sanah zauważona została 2 lata temu w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Ma niepowtarzalny styl pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej „Cząstki”), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydawane od połowy 2019 roku piosenki („Siebie zapytasz”, „Idź”, „Proszę Pana” czy „Koronki”) przyniosły jej tytuł jednej z największych muzycznych nadziei 2020 roku i rzeszę fanów, których wciąż przybywa w tempie geometrycznym. Wydana jesienią 2019 roku winylowa EP-ka „ja na imię niewidzialna mam” od razu dotarła na szczyt listy najpopularniejszych winyli w empik.com.

Kiedy na początku roku 2020 sanah rozpoczęła promocję długo zapowiadanej debiutanckiej płyty nikt nie spodziewał się, że ten rok będzie należał do niej. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo – „Szampan” – zna chyba każdy. Piosenka zyskała status Diamentowej Płyty, a klip do niej na YT w ciągu roku obejrzano ponad 50 milionów razy. W ślady „Szampana” poszły kolejne radiowe single: „Melodia” (Poczwórna Platyna, 40 mln odtworzeń klipu w 9 miesięcy) i „No sory”, za który podczas 57. Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymała aż 2 nagrody (łącznie sanah wyjechała z Opola z 4 nagrodami).

8 maja 2020 wydała debiutancki album „Królowa dram” (aktualnie Podwójnie Platynowa Płyta), który zadebiutował na 1. miejscu OLiS, listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Jesienią do sprzedaży trafiła kolejna winylowa (i kasetowa!) EP-ka „Bujda”, przygotowująca fanów na premierę nowego krążka długogrającego, jaki ukaże się wiosną tego roku. Drugą odsłoną płyty (po „No sory”) jest aktualny singiel sanah i wokalisty Bitaminy Vito Bambino – „Ale jazz!”, który, bijąc kolejne rekordy popularności, aktualnie szturmuje polskie radia i Internet.

Wtedy kiedy było to możliwe, sanah intensywnie koncertowała mając na uwadze obowiązujący reżim sanitarny. Latem 2020 roku zagrała więcej koncertów niż niejedna polska gwiazda (m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Poznaniu, Sopocie i kilkukrotnie w Warszawie), z których większość wyprzedała się w mgnieniu oka. Na wiosnę i lato artystka planuje wrócić do występów w ramach przełożonej z jesieni trasy #NoSory Tour jak i zupełnie nowych, dodatkowych koncertów.

Więcej o artystce na stronie internetowej www.sanah.pl

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat