ScrollToTop

Scena Autorska STUDIO: "Kolęda u poetów"

18
Grudzień, 2019
Godz. 19:00

 

Mała Scena KCK

PREZYDENT MIASTA KIELCE BOGDAN WENTA

ZAPRASZA WSZYSTKICH KIELCZAN NA WIGILIJNE SPOTKANIE W KLIMACIE POEZJI I WZRUSZENIA

 

CZ. I „POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI”
Scenariusz i reżyseria Magdalena Jarek-Matla
Teatr „Po trzecim dzwonku”
Gość specjalny: Robert Skotnicki

Cz. II „MOJE WIGILIE”
Scenariusz i prowadzenie Marek Tercz
Występują: Anna Janicka, Magdalena Jarek-Matla, Kassija, Jacek Dziubel, Paweł Piotrowski, Marek Tercz

 

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w dniu 18 grudnia 2019 r. o godz. 19:00 na „KOLĘDĘ U POETÓW”, bo pod tym tytułem kryje się koncert wigilijny przygotowany przez Scenę Autorską STUDIO.
Na program koncertu składają się pieśni bożonarodzeniowe – kolędy i pastorałki polskie oraz cerkiewne, spektakl teatru dziecięco-młodzieżowego Po Trzecim Dzwonku pt.: „Pokój ludziom dobrej woli” w reżyserii MAGDALENY JAREK-MATLA, a także wiersze polskich poetów. Całość dopełniają opowieści wigilijne MARKA TERCZA pt.: „Moje wigilie”

CZ I

„…pokój ludziom dobrej woli…”
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Jarek-Matla

mówi reżyser:

„XXI wiek to czas, kiedy wszystko wokół nas nawet najbardziej duchowe i mistyczne jak święta i ich idea ulegają totalnej komercjalizacji i konsumpcji. Prezenty, wystrój domu, dwanaście potraw i szał przedświątecznych zakupów skutecznie przesłaniają niejednemu z nas istotę tych kilku wyjątkowych dni.
Czasami nawet już świąteczny stół nie pomaga, bo miast łączyć nas po prostu dzieli.
Do kogo więc ma przyjść nowo narodzone Dziecię, przepięknie nazwane w jednej z pastorałek „Maleńką Miłością”?
Kiedy zadałam to pytanie dzieciom – małym aktorom Teatru, odpowiedzieli; do BEZDOMNYCH!
I to właśnie Im, tym najsłabszym, osamotnionym i wykluczonym zadedykowaliśmy nasz spektakl.”

Występują:
Kamila Domagała, Ania Kasperek, Lidia i Marysia Kosztołowicz, Kinga Majka, Aleksandra Piątek, Marta Żelazek, Jakub Maj, Michał Wójcik z gościnnym udziałem Roberta Skotnickiego.

CZ II

„Moje Wigilie”
Scenariusz i reżyseria: Marek Tercz

mówi reżyser:

„… nie wiem czy kiedykolwiek wrócą czasy by spotkania wigilijne miały taka wagę, taką temperaturę czy takie kolory jakie pamiętam… te sprzed lat. To było wydarzenie w życiu rodziny, cos co zapisywało się na długo, a może i na zawsze…
Były serdeczności, śpiewy, popisy, spowiedź z tego co nam się udało a także z tego co nam się nie powiodło. Potem chóralnie szło się na Pasterkę, by rano, przy śniadaniu wrócić do wątków poprzedniego wieczora…”

Wykonawcy:
Anna Janicka, Magdalena Jarek-Matla, KASSIJA, Jacek Dziubel, Paweł Piotrowski, Marek Tercz, Gość specjalny: Robert Skotnicki

Galeria

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.