ScrollToTop

Salon Bezsenność z Andrzejem Grabowskim

06
Listopad, 2020
Godz. 19:00

 

Duża scena KCK

Salon Bezsenność z Andrzejem Grabowskim

Ferdynand Kiepski z najdłużej kręconego polskiego serialu komediowego, Gebels z „Pitbulla” juror Tańca z gwiazdami. Krakowski aktor Andrzej Grabowski będzie gościem Salonu Bezsenność.

Zwykle gra twardych i niezbyt sympatycznych facetów, ale to rola gbura Ferdynanda Kiepskiego z najdłużej kręconego polskiego sitcomu przyniosła mu prawdziwą rozpoznawalność. W wywiadach opowiada, że ceni porażki, które w życiu nauczyły go więcej niż sukcesy. Nie znajduje w sobie wielkiego podobieństwa do bohaterów, których gra. Mówi raczej o „chowaniu się za rolą”, określa się mianem dobrego dziadka, sentymentalnego mężczyzny, ale i egocentryka, egoisty i uparciucha, co – jego zdaniem – jest niezbędne w zawodzie aktora.

Poza graniem w filmach czy teatrze (obecnie wciela się w role Poloniusza w „Hamlecie” i Argana w „Chorym z urojenia” w krakowskim Teatrze im. Słowackiego, grał w kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telewizji), Andrzej Grabowski także śpiewa. Na swoim koncie ma trzy albumy, w tym ubiegłoroczne „Pechy i peszki”. Aktor występuje także w monodramie „Spowiedź chuligana. Jesienin”, w którym śpiewa  poezję rosyjskiego „poety wyklętego”. Niektóre z tych utworów usłyszymy podczas Salonu Bezsenność.

Spotkanie na Dużej Scenie KCK poprowadzi Aleksandra Bielecka. Rozpocznie się 6 listopada o godz. 19.00 – wstęp wolny.

 

 

 

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat