ScrollToTop

Spotkanie z Małgorzatą Gardą

23
Październik, 2020
Godz. 18:00

 

Galeria Winda

Spotkanie z Małgorzatą Gardą

Galeria Sztuki Współczesnej Winda, piątek 23 października o godzinie 18 (wstęp wolny)

Małgorzata Garda to absolwentka ASP w Łodzi, nauczyciel akademicki od 1975 roku; uprawia twórczość w zakresie projektowania ubioru (ok. 4000 realizacji), kostiumu filmowego, plakatu oraz fotografii; reżyser pokazów mody, twórca i kurator wystaw, biegły sądowy. Stworzyła autorskie programy kształcenia studentów ubioru dla kilku uczelni (między innymi ASP w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Université de la Mode z Lyonu, WST w Katowicach, ASP w Warszawie, WPA UAM). Współtworzyła programy o modzie dla TVP1 i TVP3. W 2012 roku otrzymała tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych. Jest autorką książki „Moda po modzie”.

„Moda po modzie” – od Autorki:

MODA – czym jest i jakie ma dzisiaj znaczenie?

Poruszając różne aspekty MODY, przekazuję wiedzę, która może zweryfikować spojrzenie na MODĘ jako rzecz błahą, choć MODA nigdy nią nie była. Jest czymś innym dla każdego z nas.
Dla zainteresowanych nią zawodowo projektantów stanowi niekończący się zbiór inspiracji, doświadczeń i wiedzy. Dla badaczy kultury – płaszczyznę badań i dociekań. Dla każdego człowieka jest diagnozowaną codziennie sinusoidą wątpliwości. Tekst książki postanowiłam ująć w dwóch przeplatających się konwencjach. Pierwszą test dyskurs historyczno-merytoryczny, druga to pisane kursywą otwarte pytania do Czytelnika, które może zechce sam zinterpretować.

Dlaczego tak zrobiłam?

Moda jest zjawiskiem wielowątkowym i wieloznacznym, o którym każdy prawdopodobnie coś wie. Codziennie oglądamy się w lustrze, choć nie zawsze chcemy się poznać. To MODA jest inspiracją w kontaktach międzyludzkich, bo manipulując nią, możemy powiedzieć o sobie wszystko lub nic… Jednak nie zawsze jesteśmy skłonni doceniać rolę MODY i wpływ, jaki na nas wywiera. Może dlatego, że, paradoksalnie, znaczy dla nas zbyt wiele?

źródło: offfashion.eu
profil: offfashion.eu
wydarzenie: facebook.com

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.

Certyfikat