ScrollToTop

Stanisław Soyka

11
Maj, 2019

 

Duża scena KCK

KIELECKIE CENTRUM KULTURY
ZAPRASZA NA KONCERT

STANISŁAWA SOYKI

11 maja – 18:00
Duża Scena KCK
Bilety w cenie: 75zł, 65 zł

W programie koncertu: kompozycje z nowej płyty „MUZYKA I SŁOWA STANISŁAW SOYKA” oraz największe przeboje!!!
Album „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” to pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat.

Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album  jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje:Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.

Ten – w pełni autorski –  Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.

To muzyczne wyznanie bez podrasowania.

Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga – ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców – „Mamulu, Tatulu”.
Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”,   jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć  – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”.

Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (”Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.

A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.

Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także  – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać  – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.

I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.

Na koncercie nie zabraknie także starszych, wielkich przebojów Stanisława Soyki. „Tolerancja”, „Są na tym świecie rzeczy” czy „Absolutnie nic” wciąż magnetyzują będąc przykładem kompletnego, muzyczno-wokalnego mistrzostwa.

Powrót

Zobacz wszystkie

Najbliższe wydarzenia

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że wszelkich informacji nt. imprezy zewnętrznej udziela jej organizator - forma kontaktu podawana jest na biletach i plakatach. Informacja o imprezie jest publikowana na naszej stronie tylko w przypadku przekazania nam przez organizatora odpowiednich materiałów.